Донорів у Львові вистачає

Незважаючи на те, що львівські медзаклади повністю забезпечені донорською кров’ю, охочих здати її для потерпілих майданівців чимало

фото: архів

У Львiвському обласному центрi служби кровi, що на вул. Пекарськiй, 65, яблуку ніде впасти. Охочих здати кров для осіб, що були поранені під час протистояння у Києві, більше, ніж треба.  Як сказав “Пошті“ голов­ний лікар станції переливання крові Ярослав Дяків, останніми днями приходять здавати кров  по 120 осіб. Загальний забір становить приблизно 50 літрів!

“Я приємно вражений тим, що львів’яни так швидко зголосилися прийти здати кров для потребуючих. Але донорською кров’ю, препаратами і системами наша станція переливання крові повністю забезпечена. Зараз цілком досить, аби на день приходили здавати її 50-70 осіб. За останні три дні людей було вдвічі більше – майже 120 осіб. Через те багатьом людям відмовляємо у такій процедурі, – пояснює Ярослав Дяків. – А оскільки кров має здатність швидко старіти, то вже за два тижні може стати непридатною. Можу з упевненістю сказати, що на даний час маємо запас донорської крові на 20 днів“.

Зі слів головного лікаря, львівська станція переливання крові повністю забезпечена всіма групами крові, хоча найбільш рідкісною вважається четверта група з мінусовим резус-фактором. “Можливо, її здають мало, але й реципієнтів, яким може знадобитися ця група крові, також небагато. Тобто все пропорційно, – каже лікар. – Набагато важливіше, аби люди постійно приходили здавати кров!“ Серед донорів – переважно молодь, особливо дівчата.

 До теми                                  
Донором крові може стати кожна здорова людина віком від 18 до 60 років, але основною і найбільш повноцінною групою є особи від 20 до 40 років, кровотворна система яких здатна швидко поновлювати крововтрату, а серцево-судинна, нервова і гормональна системи сформовані та стабільні.

Головний лікар львівської станції переливання крові сказав, що до здачі крові не допускають осіб, які важать менш ніж 50 кілограмів і мають зріст менш як 150 сантиметрів. Донорами не можуть бути й ті, що пережили хвороби, які передаються через кров (інфекційні), ті, в яких діагностували СНІД,  а також носії ВІЛ, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, люди з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, захворюваннями нирок, органів травлення, ті, що мають проблеми із зором, у яких на тілі татуювання або пірсинг.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8063 / 1.54MB / SQL:{query_count}