Яким повинне бути харчування вагітної взимку?

“Зараз я на сьомому місяці вагітності. Відомо, що взимку у багатьох овочах і фруктах вітамінів залишилося вкрай мало, тож переді мною постало питання: що їсти, аби почуватися добре і водночас передавати своїй дитині тільки найкорисніше? Порадьте, будь ласка, яким повинне бути харчування вагітної взимку: що можна споживати, а від чого краще відмовитися?”

Вікторія Мельник, м. Львів


Марія Малачинська, обласний позаштатний спеціаліст з репродуктивного здоров’я і планування сім’ї, в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Аби під час вагітності не набирати надлишкової ваги й не відчувати дискомфорту, необхідно правильно харчуватися. Найперше раджу виключити з раціону жирні страви, газовані напої, гострі приправи. Краще їсти варене куряче і кроляче м’ясо, віддавати перевагу рибі. 
Снідати варто кашами. Ліпше варити їх традиційним способом, а не використовувати пакетів з кашами швидкого приготування. Дуже поживними й корисними під час вагітності є молоко, твердий і домашній сири. Сирний десерт – найкраща заміна солодощів.
Білий хліб ліпше замінити чорним або тим, що з борошна грубого помелу. Солодощі і цукерки –  сухофруктами і свіжими фруктами. Та зараз найкраще їсти фрукти, які ростуть у нас і можуть зберігатися тривалий час. Маю на увазі  яблука. Апельсинами, мандаринами, грейпфрутами не раджу захоплюватися – вони можуть спричинити алергію в майбутньої дитини. Не забувайте про овочі. Терта морква і буряк містять велику кількість вітамінів, необхідних жінці. До тих, що вирощені в теплицях, потрібно ставитися з пересторогою, адже в них можуть бути нітрати, які завдадуть серйозної шкоди організму майбутньої матері.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8284 / 1.53MB / SQL:{query_count}