Як треба поводитися на льоду під час риболовлі?

“Мій чоловік – затятий рибалка. На ставку поблизу Львова проводить чи не весь вільний час. Щораз прошу його, аби був обережний, адже надворі зараз плюсова температура, лід став дуже крихкий… Скажіть, будь ласка, як треба поводитися на кризі, аби не провалитися під воду, та що робити, коли це, не дай Боже, трапиться?”

Ганна Степанів, м. Львів


Віктор Іваніцький, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення:
– Кожен із нас повинен дбати про власну безпеку під час активного зимового відпочинку. Перш ніж рибалити, переконайтеся, що товщина криги не викликає сумнівів. Лід повинен бути завтовшки від 7 до 20 см (зеленуватого відтінку).
Важливими є й правила поведінки на кризі: не варто сідати на неї – відпочивати треба лише на лавці; не можна свердлити лунок надто близько одна від одної. Коли ж втратили рівновагу, намагайтеся впасти набік або “рибкою”. Але при падінні не тримайтеся за товариша! 
Якщо провалилися під лід, розкиньте руки в різні боки, щоби втриматися на поверхні. Щосили кличте на допомогу, за можливості телефонуйте на номер 101. Старайтеся не обламати лід. Поступово, без різких рухів вибирайтеся з води (виповзайте ліктями, грудьми, колінами на край льодового покриву та почергово витягуйте на поверхню ноги). Вибравшись із пролому і відкотившись, повзіть у той бік, звідки прийшли (де міцність льоду вже перевірена).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8938 / 1.53MB / SQL:{query_count}