У медиків – гаряча пора

Якщо ти лікар, інтерн, студент-медик або маєш хоч якийсь стосунок до медицини, настав час виконати свій професійний обов'язок!

Учора, 22 січня, у Киє­ві внаслідок відтиснення бійцями спеціального підрозділу МВС “Беркут” мітингувальників від вулиці Грушевського до стадіону “Динамо” постраждали сот­ні активістів.
У більшості з них закриті черепно-мозкові травми, переломи, опіки, колото-різані рани та отруєння невідомими речовинами. Проте кільком з них допомогти не вдалося…
Чимало постраждалих є й серед лікарів: “беркутівці” жорстоко побили 20 медиків-добровольців, що подавали допомогу на вулиці Грушевського, повідом­­ляє Еспресо.TV. Відомо також, що під час однієї з учорашніх масових атак спецпризначенці вщент розгромили київське приміщення на вул. Грушевського, 4, де був розташований травмпункт демонстрантів, повідомляє INSIDER. За їхніми даними, людей, котрі потрапляють до рук “беркутівців”, валять на землю, б’ють ногами і кийками. З деяких зривають верхній одяг…

Львів пропонує допомогу

Як уже писала “Пошта”, травмовані в сутичках з міліцією у Києві не завжди почуваються безпечно в столичних медичних закладах. 
Тож львівські лікарі виступили з ініціативою приймати на лікування до наших лікарень усіх поранених незалежно від місця проживання. Відтак, зі слів мера Львова Андрія Садового, відучора, 22 січня, у львівські лікарні почали звертатися перші поранені, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
В своєму зверненні міський голова зазначив: “У львівські лікарні поступили перші поранені з Києва, їм подають фахову медичну допомогу. Це ініціатива наших медиків, які пройшли важкі періоди свого життя. Як я вже казав, усім пацієнтам, які поступили до Львова, подали відповідну медичну допомогу. Вони забезпечені всім необхідним, вони в безпеці! До всіх, хто поступатиме, буде максимальна увага і допомога. Безперечно, ми діятимемо в рамках чинного законодавства, беручи до уваги в першу чергу безпеку тих, які тепер проходять лікування. У Львові хороша медична база, тут гарантують безпеку.
Якщо буде щось відомо про львів’ян, які потребуватимуть допомоги, є телефон гарячої лінії міста  – 297-59-11, який працює цілодобово”, – йдеться у повідомленні. Міський голова Львова також закликав львів’ян повідомляти про людей, які потребують медичної допомоги, але бояться звертатися у київські лікарні, а також про всіх зниклих і поранених у Києві. В цілодобовому режимі працює гаряча лінія міста (короткий номер 15-80). 
Безкоштовно приймати, консультувати і лікувати учасників Майдану, які мають ушкодження очей, згодився керівник Львівського міського медичного центру “Мікрохірургія ока” професор Ігор Ярославович Навроцький (вул. Навроцького, 23), тел.: (032) 270-62-57; (050) 57-39-310; (050) 31-52-161. 

Небезпечно навіть у лікарнях

За інформацією кількох активістів Євромайдану, в лікарнях на людей, які мають травматичні рани, полює міліція. Понад те, їх одразу ж арештовують на 72 години. 
Зі слів представника Громадянської ініціативи “Третя Українська Республіка”, екс-міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука, медики, які видають правоохоронцям постраждалих під час масових акцій протесту просто з лікарень та надають медичні дані без їхньої згоди, мають нести кримінальну відповідальність, пише 3republic.org.ua.
“Видавати хворих і давати дані про них не має права ніхто. Це лікарська таємниця! Дані про пацієнта і про те, що він перебуває в тому чи тому медичному закладі, можна давати тільки за його згоди. Міністерство охорони здоров’я повинно жорстко виступити проти цього і чітко сказати: медики подають допомогу всім постраждалим. Активісти протестів – не кримінальні злочинці, яких оголосили в розшук. Це потерпілі!” – наголосив він.
Аби такого не траплялося, усіх поранених активісти Євромайдану закликають звертатися до групи медиків, що співпрацюють з церквами (тел.: (068) 883 81 51; (063) 419 06 41; (066) 593 03 59). А якщо нема можливості зателефонувати, то приходити в медпункт, який наразі розташований в парламентській бібліотеці на вул. Грушевського, 1. Лікарі допоможуть зорганізувати лікування без ризику для безпеки людини. 
Якщо ж пораненого таки забрали до лікарні швидкої допомоги, нехай рідні одразу ж повідомлять про це медиків-волонтерів. Крім цього, особа має право три дні отримувати лікування без ідентифікації, що також ускладнить можливість її незаконного арешту.

Тотальна мобілізація лікарів

У зв’язку з подіями на вулиці Грушевського, що в столиці, медична служба Євромайдану потребує допомоги лікарів, особливо хірургів, реаніматологів та анестезіологів. Зголошуватися просять усіх лікарів, інтернів, студентів-медиків та тих, хто має хоч якийсь стосунок до медицини! Фахівців чекають у київському Будинку профспілок. Телефони гарячої лінії: Київ: (063) 197-03-03; (068) 221-20-59; (068) 221-20-64; (068) 161-53-98. Львів: (068) 169-11-27; (063) 070-37-20; (067) 793-64-43.
Окрім цього, медикам украй необхідні: хірургічні інструменти, шовний матеріал, протиопікові, протисльозогінні препарати (термальна вода в балонах), голки і нитки усіх розмірів, ножиці, стерильні рукавички, окуляри, маски, респіратори, хірургічні та одноразові халати, гідрокортизон, атропін, магнезія, адреналін, гемостатичні губки, кровоспинні джгути, інтубаційні трубки, кровоспинні бинти, настільні люмінесцентні лампи, ларингоскопи, ліхтарики на лоба, мішки АМБУ (для реанімації), нітрогліцерин (в спреї), системи внутрішньовенні, розчин фурациліну.
УВАГА!!! Тим, хто хоче передати ліки або теплі речі зі Львова на Майдан до Києва, варто приносити їх до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11), тел.: (032) 235-76-76; (067) 671-42-16.

Пам’ятка працівника медичної служби Майдану

_____________________________________________________
(Прізвище, ім’я, по батькові)
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ (витяг)
Стаття 3.
Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Стаття 27.
Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань.
Стаття 49.
Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.
ОСНОВИ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я (витяг)
Стаття 3. Поняття і терміни, що вживаються в законодавстві про охорону здоров’я
Медична допомога – діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (витяг)
Стаття 136. Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані
1. Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, при можливості надати таку допомогу або неповідом­лення про такий стан особи належним установам чи особам, якщо це спричинило тяжкі тілесні ушкодження, караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8406 / 1.6MB / SQL:{query_count}