Краще запобігти, ніж лікувати

До 18 жовтня у всіх міських поліклініках Львова триватимуть “Дні профілактики патології шийки матки та молочної залози у жінок”

Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба, статистика як однієї, так і другої хвороб є невтішною. “Занедбаність захворювання молочної залози становить 20%, тобто кожна п’ята жінка до лікарів звертається на пізніх стадіях”, – сказав медик.
Аналогічно складною є ситуація з раку шийки матки. Зі слів головного позаштатного спеціаліста з акушерства та гінекології управління охорони здоров’я Марти Терлецької, рак шийки матки має безсимптомний перебіг. Єдиним методом ранньої і вчасної діагностики раку шийки матки є скринінгове цитологічне обстеження. На сьогодні в місті всі жіночі консультації забезпечені якісними цифровими кольпоскопами, УЗД-апаратами з ендовагінальними датчиками, що дають можливість виявити фонові передракові захворювання шийки матки.
Найчастіше на рак шийки матки і грудної залози жінки хворіють у молодому віці. Тому медики закликають жінок хоча б раз у рік обов’язково прийти до лікаря на обстеження з метою профілактики ракових захворювань органів у жінок.
До речі, у дні проведення акції кожна жінка зможе пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання. Окрім цього, мамографічне обстеження на захворювання грудної залози можна пройти у міському мамологічному центрі, розміщеному на базі 4-ї міської поліклініки (пр-т Червоної Калини, 68).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8359 / 1.52MB / SQL:{query_count}