Нас чекає дві хвилі епідемії грипу

Різкого збільшення захворюваності на грип і гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) узимку не буде, але очікують на дві хвилі – наприкінці грудня і на початку березня

Ц зазначив перший заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук. За його словами, наразі епідеміологічна ситуація стабільна, прогнозована, характерна для цієї пори року та перебуває під конт­ролем”.
Станом на сьогодні зростання рівня захворюваності становить близько 5%. За попередній тиждень у десяти контрольних містах захворіло 42 тис. людей, проте ні ускладнень, ні смертей не зафіксовано. О. Кравчук наголосив, що загалом у світі викликають занепокоєння два штами вірусу грипу: близькосхідний респіраторний синдром і пташиний грип у Китаї. З метою профілактики в аеропортах посилять контроль осіб, які повертаються з Близького Сходу та Китаю.
Він заявив, що Україна готова до початку епідеміологічного сезону. “Далі все залежатиме від громадян”, – зазначив він. Головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська зазначила, що цього сезону в Україні переважно циркулюватиме штам вірусу грипу групи В (“Массачусетс”), який в Україні вже давно не спостерігався, тому населення не має до нього імунітету.
Вона також констатувала, що клінічний перебіг захворюваності на грип вірусу В значно легший, ніж захворюваності на грип групи А.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8535 / 1.52MB / SQL:{query_count}