Як проводити самообстеження молочних залоз?

“В моєї тітки – рак молочної залози. Їй уже зробили операцію, на черзі – хіміотерапія і тривала реабілітація. Тепер вона каже, що цю хворобу можна запобігти – треба було більше дбати про здоров’я, проводити самообстеження грудей. Під час кожної нашої зустрічі тітка буквально благає мене, щоб якнайчастіше робила це. Розкажіть, як правильно проводити самообстеження молочних залоз?”

Уляна Нечай, м. Львів


Мар’яна Моряк, акушер-гінеколог жіночої консультації 3-ої комунальної міської клінічної лікарні:
– Одним із методів ранньої профілактики раку молочної залози є самообстеження, яке варто робити щомісяця на початку менструального циклу (найкраще від першого до десятого дня менструації) або в один і той самий день місяця за відсутності циклу.
Техніка самообстеження включає огляд молочних залоз, їх ретельне промацування в положеннях стоячи і лежачи.

Перший спосіб

Роздягніться до пояса і станьте перед дзеркалом. Зверніть увагу на симетричність грудей, розмір сосків, ареол (пігментовані кола навколо сосків) – чи немає набряків, випинань, втягнень або інших порушень форми молочних залоз.
Тепер закладіть руки за голову і огляньте груди спереду – подивіться на їх розмір. Огляньте молочні залози з боків (для цього поверніться впівоберта праворуч і огляньте ліву грудь, а потім впівоберта ліворуч і огляньте праву).
Стоячи перед дзеркалом, трьома пальцями однієї руки легко притисніть спочатку одну молочну залозу, потім другу. Груди при цьому мають бути пружні, але м’які. Якщо намацали якесь ущільнення або ж відчули біль – негайно зверніться до лікаря.

Другий спосіб

Ляжте якнайзручніше. Підніміть праву руку (ще краще закладіть її за голову), а лівою обстежуйте праву грудь: починаючи із зовнішнього квадрата м’якими коловими рухами масажуйте ділянку грудей. Зверніть увагу, чи є затвердіння, припухлість. Зробіть те ж саме з лівою молочною залозою, заклавши ліву руку за голову.
Тепер, знову ж таки, в лежачому положенні, легко притискайте соски – чи немає якихось виділень. Жодних виділень у жінок, які не годують материнським молоком немовлят, бути не повинно! Якщо є кров’янисті, бурі, навіть безбарвні  виділення – це має насторожити.  Промацувати треба і пахвові западини, над- і підключичні ділянки, щоб виявити збільшені лімфатичні вузли.
Отож, під час самообстеження маєте звернути увагу на: відчуття болю в молочних залозах, наявність патологічних виділень із сосків, набрякання  молочних залоз, наявність втягнених сосків у стані спокою, їх розміщення при піднятті рук на одному рівні (або на різних).
І якщо виявили бодай одну з перелічених ознак, не гайте часу, не думайте, що все минеться! Лікар сам обстежить молочні залози та, якщо матиме сумніви, скерує вас на консультацію до фахівця вужчого профілю.
 До теми                                 
Дуже багато жінок віддають перевагу синтетичним мереживним бюстгальтерам, беруть до уваги тільки їх гарний зовнішній вигляд і не зважають на якість. Аби бюстгальтер не завдав шкоди здоров’ю, його також треба вміти правильно вибирати.
– Занадто тугий перешкоджає вільному диханню та кровообігу.
– Застій крові, лімфи може призвести до серйозних неприємностей (від малої кількості молока до хвороб грудей).
– У повсякденній білизні головне функціональність та гігієнічність.
– Не спокушайтеся гарними синтетичними виробами.
– Найкращим є бавовняний бюстгальтер: він добре вбирає піт, шкірний жир, пропускає повітря – груди “дихають”, а не паряться.
– Бюстгальтер повинен бути зручним – без кісточок, що здавлюють молочні залози.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8084 / 1.56MB / SQL:{query_count}