Чи можлива алергія на сонце?

“Раніше я дуже любила ніжитися на сонці, засмагати. Тепер це просто неможливо – щоразу, як я виходжу на сонце, шкіра обличчя вкривається червоними плямами і дуже свербить. Заходжу в темне приміщення – і через кілька хвилин усе минає. Скажіть, будь ласка, чи можлива алергія на сонце і як її уникнути?”

Катерина Глушко, м. Львів


Ірина Переймибіда, дерматокосметолог Львівського обласного шкірвендиспансеру:
– Дуже часто алергія на сонце (сонячний дерматит або фотодерматоз) проявляється у людей зі світлою, блідою шкірою та в рудоволосих. Окрему категорію становлять люди, у шкірі яких мало захисних клітин – меланоцитів, що оберігають її від надмірного сонячного опромінення.
Найчастіше сонячна алергія з’являється при різкій зміні клімату (наприклад, під час відпочинку на півдні). Вважається, що сонце саме по собі не здатне спричиняти алергію. Вона може виникати через поєднання дії сонця та інших подразників: пилку, хлорки, кремів, ліків. Основними симптомами сонячної алергії є свербіж у носоглотці, нежить, почервоніння очей, набряки окремих частин тіла, діарея, блювання, висипи на шкірі, навіть підвищення температури. 
Якщо ж алергія на сонце все-таки з’явилася, до зникнення ознак запального процесу на шкірі перебування на сонці варто обмежити до мінімуму. Окрім цього, таким людям бажано ретельно захищати шкіру від ультрафіолету, прикривати одягом більшу частину тіла, рідше користуватися декоративною косметикою, гелями, кремами, парфумами, адже під сонячними променями вони сприяють виникненню пігментних плям різного забарвлення. Якщо симптоми не зникають, одразу ж зверніться до дерматолога.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8275 / 1.53MB / SQL:{query_count}