Жителям Львівщини вимірюватимуть тиск

З 14 по 23 травня на Львівщині відбуватиметься масова акція з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії. Така акція в області відбуватиметься вдруге. Причиною для проведення масового вимірювання тиску став той факт, що хвороби системи кровообігу посідають перше місце в структурі смертності населення.

З 14 по 23 травня на Львівщині відбуватиметься  масова акція з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії. Така акція в області відбуватиметься вдруге.  Причиною для проведення масового вимірювання тиску став той факт, що хвороби системи кровообігу посідають перше місце в структурі смертності населення.

Як повідомив “СП” начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб, щороку через серцево-судинні захворювання помирає 4–4,5 тис. городян, понад 1000 осіб переносять інфаркти-інсульти, причиною яких є саме артеріальна гіпертензія. “За останні 5 років захворюваність на артеріальну гіпертензію серед городян зросла у 2,5 раза. Така тенденція існує в усьому світі”, – розповідає В. Зуб. До збільшення кількості людей з проблемами серцево-судинної системи призводить сучасний ритм життя, зокрема, стреси, перевантаження, неправильне харчування, вживання алкоголю, куріння тощо. “Через активний темп життя люди не встигають стежити за своїм здоров’ям, а хворих з кожним роком стає все більше. Під час акції нагадуватимемо людям, щоб вони більше піклувалися про своє здоров’я”, – наголошує посадовець.

Упродовж тижня у всій області в медзакладах, у місцях масового зібрання людей (ринки, площі) будуть встановлені пункти, де всі охочі зможуть перевірити артерільний тиск. У Львові намети будуть встановлені на площі Ринок, проспекті Т. Шевченка, проспекті Свободи та біля головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка. Тих, в кого буде виявлено підвищений артеріальний тиск, братимуть на облік та роздаватимуть спеціальні пам’ятки. Як нагадав В. Зуб під час минулорічної акції було обстежено 160 тис. людей, у 8 тис. було вперше виявлено артеріальну гіпертензію, до того ж більшість з них – люди працездатного віку.

В області проблеми з тиском були виявлені в 250 тис. осіб. За словами головного медика Львівської області Ігоря Герича, проблеми з тиском найчастіше виникають у людей передпенсійного та пенсійного віку, проте з кожним роком віковий бар’єр розширюється. Сьогодні первинну артеріальну гіпертензію виявляють навіть у підлітків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8784 / 1.54MB / SQL:{query_count}