Дешевші ліки для гіпертоніків

З 1 жовтня жителі Львівщини, що потерпають від підвищеного тиску, зможуть купувати препарати за зниженими цінами

З 1 жовтня жителі Львівщини, що потерпають від підвищеного тиску, зможуть купувати препарати за зниженими цінами

Гіпертонічна хвороба – одна з найпоширеніших недуг в Україні. Лише на Львівщині від неї страждає більше 600 тисяч осіб. Якщо вчасно не почати лікування, хвороба може потягти за собою велику кількість захворювань, пов’язаних із серцево-судинною системою.

За словами начальника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Львівській області Сергія Чередніченко, 25 квітня цього року Кабінет міністрів України прийняв постанову “Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”. Відповідно до цього проекту, вже з 1 жовтня гіпертоніки Львівщини за рецептом зможуть купувати ліки за нижчою ціною як в державних, так і в деяких інших аптеках.

“Ціни буде знижено на 249 найменувань препаратів від гіпертонії вітчизняного та імпортного виробництва, – зазначила виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик. – Проте хімічних речовин, з яких утворені ці препарати, є лише кілька: Бісопролол, Еналаприл, Лізиноприл, Амлодипін, Нифедипін, Небівалол”.

Аби хворий зміг придбати дешевші ліки, він повинен пройти обстеження у терапевта чи сімейного лікаря у поліклініці за місцем проживання. 

“Лікар, встановивши діагноз, призначить лікування та випише рецепт, але не за назвою препарату, а за діючою речовиною. З рецептом хворий має звернутися в аптеку, і фармацевт зобов’язаний повідомити, що з даної групи є в наявності. Таким чином пацієнт самостійно обере препарат, відповідно до ціни, яка його влаштовує, – каже Лілія Юхимів, в. о. начальника відділу організації медичної допомоги дорослому населенню ГУОЗ ЛОДА . – Наприклад, з групи Еналаприл є препарат від 2 грн до 22 грн. Також хворому мають повідомити, чи це вітчизняний чи імпортний препарат”.

За словами Лілії Юхимів, уже складено список хворих, які можуть отримати дешевші ліки. Наразі до нього входить 485 тисяч 836 людей, проте список оновлюватимуть щомісяця, для цього достатньо звернутися до сімейного чи дільничного терапевта.

Однак, на жаль, скористатися знижкою можна лише за наявності рецепта, тож кожного разу потрібно буде звертатися до лікаря. Медики кажуть, що це дасть хворому змогу контролювати хворобу і бути під регулярним наглядом лікаря.

Проте придбати  ліки за зниженою ціною можна буде не у всіх аптеках. Наразі їх перелік ще не визначений. Куди можна звертатись із рецептом, має повідомити лікар. Також ще не розроблений механізм відшкодування коштів аптекам чи виробникам, які беруть участь в цьому проекті. 

Чітко визначити на скі­льки подешевшають ліки, наразі медики не можуть. “Дистриб’ютор має робити націнку не більше 10%, а роздріб (аптечна мережа) – не більше 25%. Відтак, роздрібна ціна на препарати, включені до пілотного проекту, не повинна перевищувати 37,5% від граничної оптово-роздрібної ціни”, – зазначає Сергій Чередніченко.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7865 / 1.55MB / SQL:{query_count}