Воші атакують!

“Пошта” радить, як не підчепити цю напасть та як її лікувати. Про це наче не личить говорити у товаристві, але ці істоти, буває, таки нагадують про себе. Мова про воші, які можуть “завітати в гості” незалежно від порядності та дотримання правил особистої гігієни. Особливо вони активізуються з початком нового навчального року.

“Пошта” радить, як не підчепити цю напасть та як її лікувати

 Про це наче не личить говорити у товаристві, але ці істоти, буває, таки нагадують про себе. Мова про воші, які можуть “завітати в гості” незалежно від порядності та дотримання правил особистої гігієни. Особливо вони активізуються з початком нового навчального року.

Що таке педикульоз

На тілі людини паразитують три види вошей: головні, платяні та лобкові. Як кажуть медики, на Львівщині найчастіше дошкуляють головні. Воша – стійкий паразит, за межами тіла може прожити добу, довго живе під водою, стрибає у висоту на один метр та дуже швидко повзає. Її тіло тверде – витримує тиск більше кілограма, тому роздушити паразита не просто. Ця пристосованість допомагає вошам розповсюджуватися в переповненому транспорті та при обміні шапками.
Платяні та головні воші є носіями висипного тифу та волинської гарячки. Це важкі захворювання, що вражають майже всі органи. Хоча у Львові та області важких випадків не реєстрували, проте в Україні вони все ж є.
Щомісяця Львівська обласна СЕС реєструє нові випадки педикульозу. Як розповіла “Пошті” лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Львівської обласної СЕС Оксана Пушкарьова, торік зафіксували 1130 випадків захворювання на педикульоз, із них 822 у дітей до 17 років. Звісно, це офіційні цифри, бо реєструють лише випадки, що потрапили в поле зору медиків.
“За липень 2011 р. ми зареєстрували 39 випадків. Проте вже у вересні цифри можуть суттєво збільшитися через початок навчання у школах, ВНЗ чи поповнення груп у дитсадках. Наприклад, торік за липень-серпень було зареєстровано, відповідно, 50 і 38 випадків, а у вересні – 240. У жовтні цифри знову знизилися”, – каже Оксана Пушкарьова.
Здебільшого випадки виявляють у лікувальних закладах, садочках, школах, таборах. Після кожних канікул медики перевіряють школярів на наявність вошей, а далі упродовж року вибірково.

Звідки ж береться напасть…

Люблять оселятися воші найчастіше на скронях, потилиці, тімені. Якщо колись вважали, що педикульоз вражає членів  неблагополучних сімей, то тепер проблема постала і в забезпечених родинах та елітних закладах. Можливо, комахи стали вибагливішими, їм подобається гарний запах і догляд? Загальновідомо, що воші не люблять фарбованого волосся, а чіпляються за натуральне.
Як розповіла лікар-епі­деміолог, зонами зараження педикульозу є перукарні, громадський транспорт, хімчистки одягу, кімнати відпочинку на вокзалі, дитячі табори, навчальні заклади. Зокрема, стежте, чи дезінфікує перукар гребінець та ножиці, у маршрутках не стійте біля людей із пишними шевелюрами, а дітей вчіть користуватися власними гігієнічними засобами, не розкидати речі та не тулитися головами.

… і як з нею боротися

Першою ознакою того, що у дитини воші, є свербіж та почервоніння на голові, роздратованість. У цьому випадку потрібно ретельно оглянути голову. “Третій місяць дитина ходить у садок, і ось два тижні тому виявили воші. Самотужки вдалося їх вивести, але про проблему мовчала, бо соромно – люди скажуть, що дитині не мию голову”, – розповіла про випадок мати п’ятирічної Олесі – Галина.
Лікар-епідеміолог радить таким батькам не приховувати проблему, а, навпаки, розповісти, застерігши інших. “Проблема легко вирішується, а ефективні засоби лікування можна знайти в найближчій аптеці: бензил бензоат, перметрин, педелін, хігія, чимерична вода, нітефор, параплюс”, – каже Оксана Пушкарьова. Головне, дотримуватися інструкції.
Якщо ж батьки не можуть самі вивести воші, то варто звернутися у лікувальний заклад або в міську дезінфекційну станцію (просп. Чорновола, 2), де надійними засобами та безкоштовно допоможуть знищити “гостей”.
Наостанок Оксана Пушкарьова порадила читачам, щоб куплені речі, особливо ті, що були в користуванні, вони дезінфікували: попрали та випрасували з обох сторін, особливо по швах.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4232 / 4MB / SQL:{query_count}