Вакцинація знову відкладається?

МОЗ запевняє, що проблему з вакцинами вирішили, проте львівські медичні заклади їх ще не бачили

МОЗ запевняє, що проблему з вакцинами вирішили, проте львівські медичні заклади їх ще не бачили

Проблема з вакцинами, що виникла цьогоріч не лише в нашому місті, а й у всій державі, дозволила без зайвого клопоту оформити дітей у школи і садочки тим батькам, які є запеклими противниками щеплення. Проте більшість батьків все ж притримуються традиційних поглядів і воліли б, аби їхнє дитя набуло імунітету від таких серйозних захворювань, як кір, паротит, краснуха, поліомієліт, дифтерія, кашлюк тощо. До того ж на осінньо-зимовий період цього року прогнозують підвищення захворюваності на кір, яке, як уже писала “Пошта”, має тенденцію зростати кожні 4-5 років, а востаннє таке підвищення було зафіксовано 2006 року. Вже сьогодні медики фіксують збільшення в області кількості хворих на кір.
З минулого тижня почала з’являтися інформація, що Міністерство охорони здоров’я нарешті закупило препарати для планової вакцинації населення та розпочало їх поставки в регіони України.
За матеріалами “Української правди”, ДУО “Укр­вакцина” здійснило постачання до регіонів України вакцини для профілактики поліомієліту (“ІмБіоІмпекс”) на суму 2,6 млн грн. А це близько 45% від запланованого обсягу постачання цієї вакцини в регіони.  Решту ж вакцини на суму 3,1 млн грн буде доставлено в регіони у вересні цього року. Також до ДУО “Укрвакцина” поставило вакцину для профілактики кору, паротиту та краснухи (“Пріорікс”) на суму 7,7 млн грн (ТОВ “Фарма Лайф”).
Минулого тижня міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко запевнив, що проблему з іншими вакцинами вирішать до вересня. На кінець серпня мали закупити вакцину АДС, щоб у вересні поставки пішли у великому обсязі. До кінця серпня він сподівається отримати три вакцини, у вересні – ще три, а вже у жовтні забезпечити повний комплект вакцин.
Нагадаємо, наприкінці липня начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб оцінив ситуацію із вакцинацією як вкрай незадовільну, пояснив це відсутністю постачання вакцин та зазначив “Пошті”, що його запевнили, що на кінець липня – початок серпня місто отримає перші партії вакцин, а фахівці почнуть надолужувати згаяне.
Однак перші зрушення припадають на кінець серпня. Наразі, за словами лікаря-епідеміолога Львівської обласної СЕС Уляни Федоряченко, лише минулого тижня обласна СЕС отримала вакцину “Пріорікс” (кір, краснуха, паротит). З 1 вересня її видаватимуть у всій області. “Львівська обласна санітарно-епідеміологічна служба отримала 13 100 доз вакцини “Пріорікс” на цілу Львівську область, – розповіла “Пошті” лікар. – Звичайно, цього замало, проте ми намагатимемося задовольнити потреби охочих. Поставок інших вакцин поки що немає, тому коментувати нічого”.
За словами Уляни Федоряченко, наступні поставки заплановані на вересень – вони стосуватимуться не лише “Пріоріксу”, а й решти вакцин. “Вакцину “Пріорікс” ми централізовано отримали від “Укрвакцини”. Вони пообіцяли, що наступні поставки будуть восени, можливо, з початку вересня”, – додала вона.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7381 / 1.55MB / SQL:{query_count}