Закон візи: більше просиш, менше дають

Поляки і чехи не надто охоче видають довготермінові візи українцям. Згідно з результатами громадського дослідження, проведеного Львівським юридичним товариством

Поляки і чехи не надто охоче видають довготермінові візи українцям. Згідно з результатами громадського дослідження, проведеного Львівським юридичним товариством у рамках громадської ініціативи “Європа без бар’єрів”, що на більший термін просять візу, то більша ймовірність, що в польському чи чеському консульстві його скоротять.  

Згідно з даними дослідження, 8% осіб, які просили візи в польському консульстві терміном 91 – 180 днів, не отримали  дозвільний документ бажаного терміну. Серед тих, хто просив до року, в аналогічну ситуацію потрапили 3,3% прохачів. У чеському консульстві ситуація теж схожа: 8,4 % охочих отримати піврічні візи одержали їх на значно менший термін.

На думку експертів товариства, серед питань, які потребують уваги з боку консульських працівників: ширше інформування щодо змін процедур для отримання віз, чітка аргументація під час відмови та зазначення процедури оскарження, пошук альтернативних способів запису в чергу для отримання візи. Головною ж проблемою польського консульства досі залишаються численні черги за візами.

Водночас за словами Ришарда Бялацкі, консула, керівника відділу з питань видачі  віз та прикордонного руху Генерального консульства Республіки Польща у Львові, зараз триває політика щодо видачі більшої кількості довгострокових віз, оскільки це дозволить певним чином  скоротити черги.  Щодо письмової відмови у видачі візи, то з цим  проблем немає.

–   Наша мета видати візу, а не блокувати цей процес. Ми щороку видаємо близько 300 тисяч віз. При цьому  розглядаємо кожну справу індивідуально і без причин не відмовляємо. Якщо людина отримала відмову, але не розуміє чому, вона може звернутись до чергового консула за роз’ясненням. Якщо і цього недостатньо, можна написати офіційного листа на ім’я консула з проханням пояснити причину відмови, – резюмував Ришард Бялацкі.

Громадське дослідження  практики візової політики консульських установ Республіки Польща та Чеської Республіки, що розташовані у Львові, проводило Львівське юридичне товариство в рамках громадської ініціативи “Європа без бар’єрів”. Дослідження тривало з 1 до 15 липня біля польського консульства та від 1 липня до 12 серпня біля чеського консульства. Опитування проводилось методом стихійної, непропорційної вибірки із застосуванням експрес-опитування. У дослідженні взяли участь 240 респондентів. Віковий діапазон від 16 до 76 років.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8345 / 1.54MB / SQL:{query_count}