Допомоги на дітей немає

Чи всі батьки мають право оформити відпустку для догляду за дитиною до шести років?

Чи всі батьки мають право оформити відпустку для догляду за дитиною до шести років?

Узятися за написання цього матеріалу “Пошту” спонукав дзвінок до редакції. Молода мама з Перемишлянського району Cвітлана Чередниченко розповіла, що її синові через місяць виповнюється три роки. Їй час повертатися на роботу, але вона не має з ким залишити хлопчика. Знайомі порадили їй оформити відпустку для догляду за дитиною до шести років, але вона не знає, які документи для цього потрібні. І, головне, чи буде вона і надалі отримувати допомогу від держави, адже зараз щомісяця отримує на малого 130 грн.

Це питання й усі інші, які з нього випливають, цікавлять багатьох матерів, але чітких відповідей на них вони не мають. Тож“Пошта” звернулася за консультацією до заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ЛОДА Оксани Яковець.

– Оксано Степанівно, всі батьки за бажанням можуть оформити відпустку для догляду за дитиною до шести років?

– Ні, не всі. Лише ті, дітям яких за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) поліклініки  чи відділення сімейної медицини потрібний додатковий час для догляду за ними. Скажімо, дитинка часто хворіє і потребує ще на якийсь період домашнього догляду. Така відпустка може надаватися для догляду до чотирьох, п’яти років, це як визначать лікарі, але, відповідно до Закону України “Про відпустки”, не довше як до шести років.

– А як правильно її оформити?

– Після завершення відпустки для догляду за дитиною до трьох років, мати чи батько, хто з них планує надалі доглядати дитину, повинні вийти на роботу й написати відповідну заяву, до якої додати копію висновку медичної комісії. До речі, відпустку для догляду за дитиною до шести років може  оформити і бабуся, якщо вона працює і не є пенсіонеркою. Батьки виходять на роботу, а бабуся доглядає малюка. Цей період бабусі також зараховується до стажу.

– Період догляду за дитиною зараховується до трудового стажу?

– І відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  і відпустка для догляду до шести років зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

– Чи можуть батьки розраховувати на допомогу держави під час відпустки для догляду до шести років?

– Ні. Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” не передбачає допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.

– А на субсидії родина може розраховувати? Хто має видати мамі (чи батькові) відповідну довідку?

– Звісно, що може, якщо за комунальні послуги сім’я платить більше як 15% від сукупного доходу. І в управління соціального захисту за місцем проживання мати (чи батько) разом з іншими документами, замість довідки про доходи, здають копію виписки з наказу, що їй продовжено відпустку для догляду за дитинкою до шести років.

– Посада, з якої жінка пішла у декретну і наступні відпустки, за нею зберігаються?

– Ні. Посада зберігається за жінкою лише на час відпустки для догляду за дитиною до трирічного віку. А на період наступної відпустки зберігається лише робоче місце.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9064 / 1.55MB / SQL:{query_count}