Сейсмоактивний Донбас

Донбас може стати сейсмоактивним регіоном. Причина – у неконтрольованій ліквідації шахт

Донбас може стати сейсмоактивним регіоном. Причина – у неконтрольованій ліквідації шахт. Загрозу несе вода, яка є в закритих шахтах. Саме вона може збільшити силу сейсмічних коливань удвічі.

“У Донбасі зафіксовані трибальні землетруси. Вода збільшує їхню силу в два рази. Якщо в затоплених шахтах об'єм води досягне критичної межі, землетруси на поверхні можуть стати шестибальними, а це призведе до руйнування будівель”, – заявив заступник губернатора Олександр Хохотва під час наради з питань вирішення геоекологічних проблем під час експлуатації та закриття вугільних шахт Донецької області.

“Одночасне закриття десятків глибоких шахт не має аналогів у світовій практиці. Масове закриття шахт області розпочалося у 1996 році, за 15 років передано на ліквідацію 64 шахти, ліквідовано вісім. На сьогодні у стадії ліквідації є 56 підприємств. При цьому програма закриття не має граничного терміну та обсягів фінансування. Проектна вартість ліквідробіт на 1 січня 2010 року становить 4,9 млрд грн. З початку процесу ліквідації витрачено 3 млрд грн. Із загального обсягу витрачених коштів з початку ліквідації витрати за статтею “Природоохоронні заходи” становили 2% “, – наголосив Олександр Хохотва.

Крім того, в 2009 році, після коригування програми фінансування, витрати на утримання водовідливних комплексів не передбачалися взагалі, в той же час витрати на побутове паливо становили майже 58% від річного обсягу фінансування. Структура управління процесом закриття шахт постійно реформується. У результаті непослідовна політика у сфері ліквідації шахт може призвести до плачевних наслідків.

Крім того, вугільним районам Донецької області загрожує зсув зон активного газовиділення, активізація деформацій земної поверхні, утворення провалів, підтоплення територій, скидання неочищених шахт­них вод, негативний вплив породних відвалів на довкілля.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8306 / 1.54MB / SQL:{query_count}