Українці та росіяни – єдиний народ

Так стверджує посол Росії в Україні Міхаїл Зурабов

Так стверджує посол Росії в Україні Міхаїл Зурабов

“Я глибоко переконаний у тому, що українці не просто братній народ росіянам. Вважаю, що ми – єдиний народ зі своїми нюансами та особливостями”, – зазначив учора на прес-конференції Надзвичайний і повноважний посол Росії в Україні Міхаїл Зурабов.

Разом з тим, за словами посла, найближчим часом не варто очікувати, що “чорні списки” між Україною і Росією не будуть скасовані. Він нагадав, що близько трьох місяців тому під час зустрічі міністрів закордонних справ РФ і України була досягнута домовленість про поступове скасування практики “чорних списків”.
“Ми не чекаємо, що найближчим часом може бути прийняте рішення про повну відмову від так званих “чорних списків”, але те, що з цих “чорних списків” будуть виключені громадяни Росії, які виявилися заручниками певного етапу наших взаємин, я в цьому абсолютно впевнений. Тому кількість тих, хто був в цих “чорних списках”, і самі списки серйозно порідшають, але чи будуть вони скасовані найближчим часом, я б цього особисто дуже хотів, але припускаю, що цього, найімовірніше, не відбудеться,” – сказав він.

Міхаїл Зурабов також заявив, що зі свободою слова в Україні все гаразд. Водночас, посол зазначив, що якщо сьогодні щось і відбувається, то особисто він би шукав пояснення не у зміні державної політики в цьому напрямку.

“Як правило, дуже багато видається за результат якогось політичного процесу, хоча є, найімовірніше, наслідком зіткнення певних економічних інте­­ресів”, – додав він.

Окрім того, посол звернув увагу на співпрацю двох держав у суднобудівній сфері. Він припускає, що Росія може здійснювати замовлення на українських суднобудівних підприємствах. Це питання вивчається після того, як було дано відповідні доручення політичним керівництвом в Росії.

“Найближчим часом – думаю, що це може відбутися до кінця цього місяця – представницька комісія російських фахівців відвідає найбільші українські підприємства, які запропонують російським партнерам ознайомитися із ситуацією і, в певному сенсі, паспортизацією”, – сказав Зурабов.

Він додав, якщо російська сторона прийме таке рішення, то можливо здійснити замовлення на українських суднобудівних підприємствах.  Російський дипломат поінформував, що російська сторона планує найближчим часом оновити близько 30-40% озброєнь на своєму флоті і це може відбутися в кооперації з українськими підприємствами.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8136 / 1.54MB / SQL:{query_count}