Парламент відновлює козацтво

Козацька служба в Україні може відновити свою роботу

Козацька служба в Україні може відновити свою роботу. Парламентські фракції Партії регіонів та НУ-НС 27 травня зареєстрували у Верховній Раді законопроект про відновлення і розвиток українського козацтва.

Проект пропонує визначити, що козацька служба – це діяльність козацьких організацій та їхніх об’єднань на основі угод про співпрацю між козацькими організаціями і центральними і місцевими органами виконавчої влади, державними організаціями, органами місцевого самоврядування.

Ці угоди мають передбачати участь козацьких формувань у забезпеченні охорони громадського порядку і держкордону України, ліквідації надзвичайних ситуацій, військово-патріотичному вихованні молоді, підготовці допризовників до служби в Збройних силах.

Згідно з текстом законопроекту, козацька організація – громадська некомерційна організація, що об’єднує громадян України на основі єдності інтересів для реалізації та захисту своїх прав і свобод та задоволення інтересів з відродження історичних, патріотичних, культурних, духовних і моральних традицій українського козацтва.

Такі організації мають право на добровільних засадах створювати або вступати між собою в об’єднання, підписувати між собою угоди про співпрацю і взаємодопомогу.

Проектом закону також пропонується визначити статус і завдання Ради українського козацтва як консультативно-дорадчого органу при Президентові, передбачається діяльність відповідних рад на регіональному рівні.

Також пропонується встановити, що козацькі організації не рідше ніж один раз на 5 років 14 жовтня – у День українського козацтва (свято Покрови) – проводять Велику всеукраїнську козацьку раду для вирішення питань розвитку козацького руху. На цій раді може бути обраний гетьман України, який здійснюватиме свою діяльність на громадських засадах.

Нагадаємо, раніше запровадити козацьку службу парламенту пропонував Президент Віктор Ющенко. Проте його законопроект був відкликаний з Ради у зв’язку зі вступом на посаду Президента Віктора Януковича.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7471 / 1.54MB / SQL:{query_count}