Рух до ЄС

Україна та Євросоюз взаємно визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення один одного

Рада Європейського Союзу 24 квітня погодилася встановити договірні відносини з Україною в рамках Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах. Це сприятиме міжнародній торгівлі.
Конвенція про виконання судових рішень була обговорена на Гаазькій конференції з міжнародного приватного права та підписана 2 липня 2019 року. Цей документ зобов’язує держави-учасниці визнавати та виконувати судові рішення, винесені у цивільних або комерційних справах в інших державах-учасницях. Конвенція набуде чинності 1 вересня 2023 року. 
Україна у липні минулого року ратифікувала цю Конвенцію, відповідно до якої договірні відносини між Україною та ЄС будуть встановлені з 1 вересня 2023 року, якщо жодна зі сторін не заперечуватиме проти цього.
«Держави-члени Європейського Союзу вважають, що не існує жодних фундаментальних перешкод, наприклад, пов'язаних з незалежністю та ефективністю судової системи, боротьбою з корупцією або дотриманням основоположних прав, які могли б завадити ЄС вступити в договірні відносини з Україною», – мовиться у повідомленні Ради ЄС від 24 квітня. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8655 / 1.52MB / SQL:{query_count}