Наші реформи оцінять пізніше

Європейський Союз відклав на червень оприлюднення попередньої оцінки українських реформ

Україні, щоб перейти із нинішнього етапу країни-кандитата на членство у Євросоюзі до початку офіційний перемовин про вступ до ЄС потрібно отримати позитивну оцінку за сімома критеріями, сформульованими минулого року Єврокомісією. Це можна назвати вимогами, хоча дипломати воліють називати це рекомендаціями для України. Нагадаємо, що йдеться про реформу Конституційного Суду України, продовження судової реформи, антикорупційну реформа, боротьба з відмиванням коштів, антиолігархічну реформа, узгодження аудіовізуального законодавства з європейським, завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин. Якщо говорити точніше, то виконання цих вимог-рекомендацій не означатиме автоматичного переходу до перемовин між Україною та ЄС щодо вступу нашої держави, але якщо не виконати ці сім пунктів, перемовини точно не розпочнуться. 
«Львівська Пошта» вже писала про те, що офіційний письмовий звіт від ЄС про те, як Україна виконує сім згаданих критеріїв, з’явиться у жовтні. А для того, щоб ми мали орієнтири для ефективних рішень, цієї весни Євросоюз має оцінити нас у формі усного оновлення звіту про розширення. І ще у середині березня віцепрем’єрка з питань євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляла, що попередня усна оцінка від Єврокомісії буде представлена у травні. При цьому Стефанішина впевнено говорила про те, що до того часу Україна завершить виконання більшості критеріїв. 
Зараз виглядає так, що оприлюднення попередньої оцінки Єврокомісії трохи відкладається. «Усна інформація» Європейської комісії про стан України, Молдови та Грузії щодо вступу до ЄС тепер, ймовірно, буде в червні. Хоча її планували опублікувати навесні. Звіт про розширення все ще призначений на осінь, ймовірно, жовтень», – про це 25 квітня повідомив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк у своєму Twitter.
Що ж, Україна має трохи більше часу, щоб підготуватися. І представникам нашої влади варто було б сприймати це серйозно, а не просто заявляти, що ми будемо в ЄС вже через два роки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9185 / 1.53MB / SQL:{query_count}