Фінансова підтримка від США

Сполучені Штати Америки перерахували Україні понад мільярд доларів гранту через Світовий банк

Міністерство фінансів України 27 лютого повідомило, що наша держава вже отримала перший транш розміром 1,25 млрд доларів прямої бюджетної підтримки від США. Загалом до кінця року американська фінансова допомога сягне 9,9 млрд доларів.
«Ми вдячні уряду Сполучених Штатів за непохитну підтримку України. Завдяки залученому фінансуванню ми й надалі спроможні підтримувати стійкість функціонування системи державного управління та забезпечувати першочергові соціальні видатки державного бюджету», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко. 27 лютого він і прем’єр Денис Шмигаль зустрілися з міністром фінансів США Джанет Єллен.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року американський Конгрес ухвалив закон про додаткову допомогу Україні на 9,9 млрд доларів. Ці кошти надходитимуть як грант в межах проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE). Грант буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення пенсійних виплат, субсидій ЖКГ, виплат малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю, ВПО, допомоги на дітей матерям-одиначкам, допомоги у зв’язку із вагітністю і пологами, на оплату праці працівників закладів вищої освіти, а також виплати співробітникам служб першого реагування (ДСНС). Другий транш на 1,25 млрд доларів перерахують Україні у березні.
«Ці 9,9 мільярда доларів – це результат закону про додаткову допомогу Україні, який ухвалили наприкінці минулого року. Це гроші, призначені для прямої підтримки українського бюджету до кінця фінансового року, тобто на перші дев’ять місяців 2023 року. Це відповідає тим півтора мільярдам доларів, які ми надавали щомісяця, принаймні до цього року, щоб допомогти Україні впоратися з бюджетним дефіцитом у п’ять мільярдів доларів, що приблизно дорівнює цій дірці між доходами, які Україна може отримати, та витратами, які стоять перед їхнім урядом, зокрема на виплати зарплат, підтримку роботи уряду і так далі», – про це ще минулого тижня, 24 лютого, розповіла адміністраторка Агенції з міжнародної допомоги США (USAID) Саманта Пауер, повідомляв «Голос Америки».
Тоді Саманта Пауер відвідала Український дім у Вашингтоні, де разом з очільницею посольства України у США Оксаною Маркаровою вшанувала роковини російського вторгнення в Україну. Саманта Пауер зауважила, що фінансова підтримка України є не менш важливою, аніж військово-технічна допомога. І країни «Великої сімки» збільшили свої зобов’язання щодо бюджетної та економічної підтримки України до 39 млрд доларів на цей рік.
«Ми також створюємо неймовірну коаліцію, яка об’єдналася на підтримку оборони України. Переважно люди зосереджуються на допомозі щодо новітніх військових систем та безпеки. Але абсолютно важливо те, що, наприклад, Євросоюз наприкінці минулого року також виділив 18 мільярдів євро на пряму бюджетну підтримку України. Норвегія нещодавно оголосила про пакет у 7 мільярдів доларів, що також включає пряму бюджетну підтримку. Японія надає підтримку, а також позики. Об’єднані Арабські Емірати оголосили, що надають мобільні електростанції, щоб допомогти в енергетичному секторі. Хоча ми тут зібралися, щоб говорити про підтримку від американського народу, дуже важливо знати, наскільки міцною є коаліція, наскільки вона широка і стійка», – зазначала Саманта Пауер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8668 / 1.55MB / SQL:{query_count}