«Лють» чи «Спартан», «Кара-Даг» чи «AЗОВ»?

МВС формує вісім штурмових бригад Гвардії наступу: як долучитися добровольцям з Львівщини

Майже 20 тисяч добровольців вже подали заявки на вступ у штурмові бригади Гвардії наступу. Всі вони проходитимуть співбесіду та перевірки. Ініціатива створення нових штурмових бригад належить Міністерству внутрішніх справ України, зокрема міністру Денису Монастирському, який загинув у Броварах. Штурмові бригади формують саме для посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України, про що заявив очільник МВС Ігор Клименко. 
Національна гвардія України запрошує у «Буревій», «Червону калину», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан» та легендарний «AЗОВ». Державна прикордонна служба набирає добровольців у бригаду «Сталевий кордон», а Національна поліція – у штурмову бригаду «Лють». Ядро новостворених бригад складатимуть чинні й колишні військові та правоохоронці, які ще у 2014 році стали на захист України. Добровольцями додатково укомплектовуватимуть бригади.
Національна гвардія України запрошує у «Буревій», «Червону калину», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан» та легендарний «AЗОВ»
«Рішення створити штурмові бригади було ухвалене нашими працівниками, які мають достатньо люті, щоб бити ворога. Багато наших військовослужбовців, які боронили і боронять країну, вийшли з ініціативою набрати людей в такі підрозділи. Тому було ухвалене рішення, що всіх охочих, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну, об'єднати в такі бригади», – зазначив Ігор Клименко. 
«Основу підрозділів складатимуть чинні поліціянти, прикордонники, нацгвардійці. Насамперед це люди, які пройшли горнило 2014 – 2015 років, частина яких воювала вже і у 2022 році. Певна кількість людей мали поранення. Підрозділи будуть складатися винятково з вмотивованих добровольців, якими рухає патріотизм. Таких людей дуже багато в нашій державі», – акцентує очільник МВС.
Зі слів Ігоря Клименка, людина, яка хоче приєднатися до Гвардії наступу, може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина: бригада Нацполіції «Лють», бригада Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії. Також є телефон гарячої лінії (0-800-10-00-20), на якій можна проконсультуватися і отримати інформацію, куди прийти. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг. Перелік ЦНАПів також представлений на сайті, інформує Департамент комунікації МВС України.
Державна прикордонна служба набирає добровольців у бригаду «Сталевий кордон», а Національна поліція – у штурмову бригаду «Лють»
«Записатися можна онлайн, заповнивши анкету. Протягом години передзвонить оператор і проконсультує, до якого рекрутингового пункту звернутися, їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт. Ми з кожним проводимо співбесіду, військово-лікарську комісію, перевіряємо його фізичні та ментальні здібності й проводимо спеціальні перевірки. Особи, які йдуть на службу, не можуть мати судимостей. Після успішного проходження його зараховують в ту бригаду, яку він вибрав. Рекрутинг відбувається за принципом індивідуального підходу», – розповів Ігор Клименко. Зараз найбільше добровольців записалося в Національну гвардію. Набір триватиме 60 днів. 
З його слів, для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліціянтів. «Військові можуть піти на контракт або за мобілізацією, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії. Всі пільги та соціальні гарантії зберігаються. Крім того, ми пропонуємо достойну зарплату. Також пропонуємо можливість отримати професію у навчальних закладах МВС. І, звичайно, кожен матиме змогу утилізувати ворога», – зазначив очільник МВС. Він наголошує, що є дуже багато людей, які вмотивовані, й МВС створить всі умови для добровольців, які прийдуть у ці бригади. «Вони перебуватимуть серед однодумців. Там будуть хороші командири, які мають бойовий досвід та бережуть особовий склад», – наголосив Ігор Клименко.
Зараз найбільше добровольців записалося в Національну гвардію
Щодо навчання, то спочатку воно буде індивідуальне, потім – у складі підрозділу. Коли командир розумітиме, що підрозділ готовий, бійці перейдуть до виконання бойових завдань. До підготовки планують залучити найкращих інструкторів з вогневої підготовки та тактичної медицини, яких оснащуватимуть якісним озброєнням та технікою. «Кожна бригада матиме свої бойові завдання. Ми будемо працювати на наступ. Поки ЗСУ обороняють рубежі, ми готуємось до визволення наших територій», – зазначив очільник МВС.

«На Львівщині охочі долучитися до Гвардії наступу можуть подати анкету у восьми ЦНАПах. Важливо, що доброволець може самостійно обирати бригаду, до лав якої хоче долучитися», – зазначає очільник Львівщини Максим Козицький. 
Адреси ЦНАПів на Львівщині:
м. Кам’янка-Бузька, Львівський р-н, вул. Незалежності, 20-а;
м. Городок, Львівський р-н, Майдан Гайдамаків, 6;
м. Стрий, Стрийський р-н, вул. Шевченка, 71;
м. Дрогобич, Дрогобицький р-н, вул. Бориславська, 8-а;
м. Золочів, Золочівський р-н, вул. Чорновола, 3;
м. Самбір, Самбірський р-н, площа Ринок, 1;
м. Червоноград, Червоноградський р-н, просп. Шевченка, 27;
м. Яворів, Яворівський р-н, вул. Львівська, 10. 
«У Національній гвардії формується шість штурмових бригад. Одна з них – «Червона калина» – на теренах Західного регіону. В цій бригаді служать військовослужбовці, які брали участь в бойових діях зі звільнення столиці на початку повномасштабної війни, Луганського напрямку, оборони Сіверськодонецька, Лисичанська», – каже начальник Західного територіального управління Національної гвардії України Олександр Буравков. 
«Основу прикордонної бригади «Сталевий кордон» складають досвідчені офіцери та солдати, які виконували завдання в районі бойових дій на сході нашої держави та які мужньо протистояли агресору. В лавах підрозділу є воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили «Азовсталь», перебували на лінії оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках, захищали держрубіж з країною-агресором», – зазначив начальник Західного регіонального управління Держприкордонслужби Віктор Бабюк.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції отримала назву «Лють». «Досвід, який ми отримали під час звільнення Ірпеня, Бучі, а також Харківської області, боронячи Маріуполь, допоможе нам спільно дати гідну відсіч ворогові на інших напрямках», – каже керівник ГУ Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський. 
Зі слів радника міністра МВС Ростислава Смірнова, кожен охочий може обрати собі військовий підрозділ по духу, записатися, пройти обов'язкову бойову підготовку з подальшим бойовим злагодженням нових підрозділів. «Тобто не на умовах загальної мобілізації, а за власною ініціативою до підрозділу, що відповідає вашим цінностям та ідеології», – додав він.
фото: МВС
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8231 / 1.6MB / SQL:{query_count}