Мати зброю

Вдвічі зросла кількість українців, які підтримують право володіння вогнепальною зброєю

В умовах війни більш ніж удвічі зросла кількість тих, хто підтримує надання громадянам України права на володіння вогнепальною зброєю та боєприпасами – тепер таких майже 60%, інформує соціологічна група «Рейтинг».
Наразі таку ініціативу не підтримують 39%. Отже, вперше за історію дослідження цього питання кількість прихильників ідеї перевищила кількість противників. Прихильників «озброєння» громадян більше серед мешканців центру країни, респондентів молодої та середньої вікової груп, чоловіків.
61% вважають, що масове озброєння громадян України вогнепальною зброєю сприятиме зміцненню обороноздатності країни. 36% мають протилежну думку.
45% вважають, що створення юридичних умов для вільної купівлі вогнепальної зброї збільшить особисті свободи громадян, 40% навпаки вважають, що свободи будуть обмежені за таких умов.
Водночас 58% побоюються, що вільна купівля вогнепальної зброї призведе до збільшення злочинності. Протилежної думки – 35%. Близько 80% респондентів не відчували необхідності володіти вогнепальною зброєю до початку вторгнення Росії. Тепер третина з тих, хто не хотів мати зброю до війни – змінили думку на протилежну, а майже половина з них хочуть, аби зброю мали члени родини.
23 лютого, за день до війни, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про обіг вогнепальної зброї серед цивільних громадян України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7963 / 1.53MB / SQL:{query_count}