У НАТО без ПДЧ

Про таку можливість для України заявила тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін

Фінляндія і Швеція зараз націлилися на дуже швидкий вступ у НАТО. І їх можна зрозуміти. Адже повномасштабне вторгнення росії в Україну і небезпеки які створює кремль для усього цивілізованого світу довели, що у нинішній реальності усі розмови про позаблокові статуси та нейтралітети є просто нікчемними. Кожній країні потрібен захист і надійні союзники. Особливо союзники, які разом з тобою зобов’язуються виконувати ст.5 Договору НАТО.
Наша держава Україна зараз може похвалитися надійними союзника, але, на жаль, без договору про колективну безпеку. 
Загалом виникає дуже багато питань щодо потенційного вступу України до НАТО. Адже якщо до повномасштабного російського вторгнення представники нашої влади заявляли сподівання отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) вже у червні цього року, то вже під час нинішньої активної фази російсько-української війни було багато непотрібних заяв про розчарування НАТО. Мовляв, нас туди не хочуть приймати, тож потрібно шукати інші формати, створювати інші союзи, підписувати якісь незрозумілі угоди про гарантії безпеки для України. 
Зрештою, й російсько-українські перемовини на початку повномасштабної війни проходили під знаком можливої відмови нашої держави від курсу до НАТО. Та після усіх звірств російських солдатів в Україні подібні перемовини призупинилися. Про що зараз загалом можна домовлятися із росіянами?
То якою тоді є нинішня позиція української влади щодо питання вступу нашої держави до НАТО? Це залишається незрозумілим. Але остаточна відмова від цього курсу була б величезною помилкою. Тоді виникає інше питання: чи існує варіант для України із таким же швидким вступом до НАТО, як це зараз може відбуватися із Швецією та Фінляндією? Тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін каже, що існує.
«США – лише один з 30 членів Альянсу, тому можу говорити лише про американську позицію. Ми продовжуємо підтримувати політику відкритих дверей для усіх «держав-аспірантів», включно з Україною, якщо вона прагнутиме приєднатися до Альянсу. Що ж стосується можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, то План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, а отже, Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак я би не називала це скороченою процедурою. ПДЧ – це механізм, який дозволяє державі досягнути вимог. І якщо якась держава вже відповідає усім вимогам – то ПДЧ стає непотрібним. Тому як Україна, так і будь-яка інша держава не має отримувати План дій щодо членства та виконувати його у разі, якщо ви загалом будете відповідати більшій частині вимог», – заявила Крістіна Квін в інтерв’ю «Європейській правді». 
Зрозуміло, що для вступу України в НАТО може знайтися ще багато перешкод. Але вода камінь точить. Тож подібні заяви представниці США можуть бути не лише красивими словами підтримки, але й сигналом для нашої влади про те, що зі шляху до НАТО не потрібно передчасно сходити…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8462 / 1.55MB / SQL:{query_count}