Увага: кислотні дощі

Після аварії на ПАТ «Рівнеазот» у повітря здійнялась величезна токсична хмара

Синоптики радять жителям північного заходу України, зокрема Рівненської області, користуватись парасольками під час можливих кислотних дощів після аварії на Рівнеазоті. Про це повідомляє Укргідрометцентр на своїй фейсбук-сторінці.
Після аварії увечері, 20 липня, коли на заводі Рівнеазот сталася розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти, в повітря здійнялася величезна помаранчева хмара окису азоту. Наслідки надзвичайної ситуації ліквідовані, жертв та постраждалих немає.

І хоча в Державній службі з надзвичайних ситуацій запевнили, що хімічно небезпечних речовин у хмарі нібито вже немає, синоптики ставляться до оцінки ситуації обережніше. «Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила і поступово розсіювалась й осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду завдяки погодним умовам на Рівненщині протягом минулої доби», – йдеться у повідомленні Укргідрометцентру.
«Проте деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни. Тому в деяких районах Рівненщини випадали підкислені дощі, й хоча аж надто серйозної загрози вже немає, варто під дощами не «купатись», а все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою», – наголосили синоптики.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8074 / 1.53MB / SQL:{query_count}