Боротьба з агресором не припиняється

СБУ розслідувала понад 23 тисячі справ щодо злочинів, пов’язаних із російською військовою агресією

Про це Іван Баканов, голова Служби безпеки України (СБУ), повідомив 14 липня під час наради керівників силових відомств щодо розкриття злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту. Він розповів, що його підлеглі з лютого 2014 року відкрили та здійснювали розслідування понад 23 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних із російською військовою агресією проти України. 
«СБУ системно захищає національні інтереси та безпеку України. Наразі наші підрозділи розслідують майже дві тисячі кримінальних проваджень, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації та злочинами, вчиненими в умовах збройного конфлікту», – підкреслив Іван Баканов. За його словами, за сім останніх років завершено розслідування та скеровано до суду понад 3,5 тис. кримінальних проваджень.
«З лютого 2014 року слідчі СБУ повідомили про підозру понад 6 тисячам осіб, із них 261 громадянину Російської Федерації. До судів скеровано більше ніж 3,5 тисячі кримінальних проваджень, а понад 1200 осіб уже визнано винними», – додав голова СБУ.
Водночас він наголосив, що розслідування таких злочинів ускладнюється тимчасовою окупацією та бойовими діями на сході України. Це унеможливлює фізичний доступ слідчих і прокурорів до документів і осіб, які перебувають на непідконтрольних територіях. «Належна робота українських правоохоронців щодо цих фактів зосередить зусилля Міжнародного кримінального суду на притягненні до відповідальності високопосадовців РФ і ватажків незаконно створених збройних формувань», – повідомив голова СБУ.
Також керівник спецслужби повідомив, що в СБУ розпочато реформу органів досудового розслідування. Зокрема, планується створення спеціалізованих підрозділів із розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, в органах СБУ в Донецькій і Луганській областях.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2593 / 3.97MB / SQL:{query_count}