Чи високі у нас штрафи?

За рік роботи системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху водії сплатили штрафів на загальну суму майже 260 мільйонів гривень

Патрульна поліція похвалилася здобутками за перший рік роботи системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Так, за цей час кількість порушень на українських дорогах зменшилася у 8 разів. Менше стало і ДТП, внаслідок яких гинули люди. Нагадаємо, що система автофіксації порушень ПДР запрацювала із 1 червня 2020-го.
«Використовуючи систему автоматичної фіксації у відкритий спосіб, а також всі інші заходи зниження аварійності, зниження смертності і травматизму на дорозі, ми можемо звітувати про перші результати за цей рік. У порівнянні з минулим роком, у нас на 17% зменшення дорожньо-транспортних пригод із загиблими і на 14% зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод із травмованими. Загинуло на 133 особи менше, травмувалося на 1010 осіб менше. Це результати за 4 місяці…за першу добу запуску системи рік тому було зафіксовано понад 57 тисяч правопорушень швидкісного режиму. Станом на 30 травня 2021 року зафіксовано 7 тисяч таких порушень. Ця цифра є приблизно такою кожного дня: 5, 6, 7 тисяч. Тобто ми маємо зменшення порушень у 8 разів. Однозначно порушувати стали набагато менше. Це означає зниження швидкості, а це означає зниження вірогідності ДТП з потерпілими і загиблими», – зазначив 1 червня перший заступник директора Департаменту патрульної поліції Нацполіції Олексій Білошицький.

Водночас заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на цій пресконференції заявив, що поки ще рівень травматизму на дорогах у нас в порівнянні з європейськими країнами значно вищий. За минулий рік загинули 3 554 особи.
Зараз на українських дорогах встановлено 130 камер відеоспостереження, а до кінця року їх має бути 400. За рік роботи цієї системи було складено 1 738 119 постанов. Йдеться про порушення швидкісного режиму, а також тих, хто не дотримувався правил проїзду смугою для руху громадського транспорту.  1 479 726 постанов було виконано. Порушники загалом сплатили майже 260 мільйонів гривень. Олексій Білошицький також розповів, що 90% всіх штрафів оплачуються в перші 10 днів, бо тоді діє пільговий період й особа може сплатити 50% штрафу.
Тим часом аналітики порталу «Слово і Діло» підготували інфографіку із порівнянням штрафів за порушення ПДР, які фіксують автоматичною системою, в Україні та деяких інших країнах. Так, у нас перевищення швидкості  можуть оштрафувати на 340 грн (більше 20 км/год) або на 1,7 тис. грн (більше 50 км/год). А, до прикладу, у Польщі мінімальний штраф за перевищення швидкості – 373 грн, максимальний – 3 тис. 734 грн (якщо переводити розмір штрафу у гривні). Суворіші штрафи діють у Чехії: за перевищення швидкості до 20 км/год можуть оштрафувати на 1975-3291 грн, за перевищення в межах 20-39 км/год – на 3 291-6 583 грн, більше 40 км/год – на суму до 13 тис. 166 грн і позбавити прав кермування автомобілем (на 6-12 місяців).

Можна додати, що 23 травня набули чинності законодавчі зміни, відповідно до яких, якщо штраф за порушення ПДР сплачено впродовж цих 10 днів, то оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності не будуть надсилати на поштову адресу власника чи водія авто. Раніше, незалежно від погашення штрафу постанова обов’язково надсилалася на адресу власника чи водія авто, це так звані «листи щастя». Справа утому, що у постанові не вказувалося, що штраф було вже сплачено, тому деякі водії, аби «перестарахуватися» платили той самий штраф ще раз. Тепер такі випадки не мали б повторюватися.
Також зазначимо, що слідкувати за наявністю своїх порушень  можна у додатку «Штрафи ПДР». Зі зміною порядку оплати штрафів, у цьому додатку також з’явилася нова опція – тепер штраф можна заплатити і за допомогою Apple Pay.
«В iOS-додаток «Штрафи ПДР» і телеграм-бот @ShtrafyPDR інтегрована можливість оплати за допомогою Apple Pay. Сплата штрафів стала ще зручніше! Окрім моніторингу винесених постанов за порушення правил ПДР та їх сплати, додатки на Android та iOS містять найактуальнішу карту розміщення камер фіксації перевищення швидкості»,  – про це минулого тижня розповідав заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров, інформувала пресслужба МВС.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8096 / 1.56MB / SQL:{query_count}