Мріяли поїхати за кордон: наразі сидіть вдома

Україна поки що не відповідає жодному з трьох європейських критеріїв щодо контролю за поширенням коронавірусної хвороби, які б дозволяли українцям подорожувати до Європи

Зі слів головного санітарного лікаря України, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, Рада Євросоюзу затвердила рекомендації про скоординований підхід до обмеження вільного пересування через коронавірус, які передбачають розподіл країн на зелену, помаранчеву, червону та сіру зони відповідно до епідеміологічної ситуації.
Рекомендації спрямовані на те, щоб уникнути порушень функціонування Шенгену та зробити перетин кордону більш зрозумілим для громадян. Щотижня держави-члени ЄС повинні надавати Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) дані за наступними трьома критеріями:
- кількість нових зареєстрованих випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів;
- кількість тестів на 100 тисяч населення, проведених за останній тиждень;
- відсоток позитивних тестів, проведених за останній тиждень.
На основі цих даних ECDC щотижнево публікуватиме карту країн-членів ЄС з розбивкою по регіонах, аби допомогти державам-членам приймати рішення щодо обмежень. Регіони будуть поділені на чотири зони:
- зелену, якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий від 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%;
- помаранчеву, якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий від 50, але відсоток позитивних результатів тестів складає 4% або вище, або, якщо показник нових випадків за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%;
- червону, якщо показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестування складає 4% або вище, або якщо показник нових випадків за 14 днів перевищує 150.
- сіру, якщо інформації недостатньо або показник тестування нижчий за 300 на 100 000 населення.
Україна якраз і опинилася в сірій зоні. В нас показник тестування - 120 на 100 000 населення. Найкраща ситуація - в Києві (271), найгірша – в Кіровоградській області (64).
Також у рекомендаціях Ради ЄС йдеться, що частка позитивних тестів повинна бути менше 4%. В Україні позитивних тестувань - 18%, найближче до європейського стандарту - Київ (6,7%), найдалі - Житомирська область (41,7%).
Інцидентність у Європі для зеленого рівня епідемічної небезпеки має бути 25 випадків на 100 000 населення. За словами Віктора Ляшка, для України «цей показник зараз недосяжний», бо становить 179 випадків на 100 000 населення. Найближче до європейського показника - Кіровоградська область (34 випадки), а найдалі - Сумська (334).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8698 / 1.54MB / SQL:{query_count}