Адаптивний карантин в Україні до 31 грудня

Школярів чекають осінні канікули до 30 жовтня, а студентів – дистанційне навчання

Уряд продовжив дію адаптивного карантину в Україні до кінця року – таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Кабміну. Уряд змінив правила про дозволену кількість людей на масових зібраннях. У «зеленій» зоні пропонується дозволити масові заходи загалом не більше ніж 50 людей за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра та маскового режиму, у «жовтій» – не більше ніж 30 людей, у «помаранчевій» – не більше ніж 20, повідомив очільник уряду Денис Шмигаль. «Водночас на території регіонів з відповідними обмеженнями дозволяється проведення спортивних заходів, але без глядачів. Окрім міжнародних змагань, за окремим погодженням Міністерства охорони здоров’я», – сказав прем’єр-міністр.
Закладам середньої освіти уряд порекомендував встановити канікули з 15 до 30 жовтня, а закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти рекомендовано перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада (з рекомендованим виїздом студентів з гуртожитків (крім тих, хто не може це зробити – сироти, діти з окупованих територій).

У Львові 13 жовтня відбулось засідання Штабу з ліквідації НС, яке очолив керівник робіт із ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зі слів директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, епідситуація в області погіршилась. «Ситуація є найгіршою від початку епідемії. Останніми днями відзначаємо негативні тенденції за кількістю первинних захворювань та пацієнтів, які потребують стаціонарної допомоги. За минулу добу підтверджено 341 випадок захворювання, усього проведено тисячу ПЛР-досліджень. Ми щодня фіксуємо більше позитивних результатів із тієї ж кількості проведених тестувань. Щодня госпіталізуємо близько 130 хворих, кількість викликів «швидкої допомоги» до пацієнтів з підозрами збільшилась із 30-40 на добу до 60-70», – зазначив посадовець.
Загалом станом на 13 жовтня у стаціонарах області перебувають 1370 пацієнтів – це 53% заповненості ліжкової мережі. У реанімаційному відділенні – 180 пацієнтів, з них 38 на апаратах ШВЛ.
«У нас щоденно понад 130 людей госпіталізують у стаціонари. Пацієнти, які поступають – це пацієнти з пневмоніями середньої тяжкості та тяжкі пневмонії. Тому вкотре звертаюсь до всіх бути свідомими, дотримуватись карантину. Наразі ситуація контрольована, але в будь-який момент вона може різко погіршитись, і ми маємо бути готові до такого розвитку», – наголосив Орест Чемерис.
З його слів, «черг на тестування немає, всі проби, які поступають на дослідження, обробляють оперативно». Директор Львівського обласного лабораторного Центру МОЗ України Роман Павлів підтвердив, що кількість підтверджених тестами випадків захворювання зростає, тому дотримання карантинних обмежень є обов’язковим для всіх.

Натомість штаб рекомендуватиме провести осінні канікули з 19 жовтня. «Рекомендуємо провести осінні канікули у області з 19 жовтня до 30 жовтня включно з можливим переходом на змішану форму навчання, внісши для цього необхідні зміни до структури навчального року. На нашу думку, доцільніше починати канікули з понеділка, а не з четверга, як рекомендує нам МОН. Рішення з цього питання ухвалюватиме обласна комісія ТЕБ та НС, тому ми скеруємо відповідне звернення», – зазначив Іван Собко.
Закладам профтехосвіти та вищої освіти штаб рекомендуватиме, за ухвалення відповідного рішення комісією ТЕБ та НС, з 19 жовтня і до покращення епідситуації перейти на дистанційну форму навчання.
Такі додаткові заходи необхідні, щоб мінімізувати безпосередні фізичні контакти між учасниками освітнього процесу в умовах стрімкого підвищення рівня захворюваності на Covid-19.
Зі слів Івана Собка, заклади дошкільної освіти продовжують працювати у звичному режимі. Вони повинні організувати роботу із неухильним дотриманням правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень.
«З-понад 280 тисяч учнів Львівської області 100 сьогодні хворіють на Covid-19. Із 34 тисяч працівників закладів загальної середньої освіти на коронавірус хворіють 269. 183 класи перебуває на самоізоляції, із них 50 класів у Львові», – каже провідний спеціаліст відділу дошкільної загальної середньої освіти та позашкільної роботи області Львівської ОДА Леся Босак.


Covid-19 та грип: що спільного та як уберегтися?

Грип та коронавірусна інфекція – небезпечні та високо заразні захворювання, які можуть мати і легкий перебіг та лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, і важку форму, яка може призвести навіть до летального випадку. Хвороби схожі за: симптомами – гарячка, кашель, втома; способом передачі – крапельним шляхом. Обома вірусними інфекціями можна заразитися одночасно, і тоді існує ризик тяжкого ураження легенів, складного перебігу хвороби та навіть призвести до смерті.
Щоб уберегти себе і близьких, дотримуйтеся рекомендацій: ретельно та часто мийте руки близько 40 секунд; тримайте дистанцію 1,5 метра від інших; там, де дотримуватися дистанції неможливо, одягайте маску; не торкайтеся очей, рота, носа; кашляйте та чхайте у згин ліктя чи одноразову хустинку. Якщо з’являються симптоми захворювання – терміново звертайтеся до лікаря.
Пам’ятайте: дотримання респіраторної гігієни та гігієни рук, вакцинація, здорове харчування, сон, фізична активність знижують імовірність розвитку важких форм Covid-19 та одночасного захворювання грипом, інформує Центр громадського здоров’я України. Наразі дуже важливо вакцинуватися медпрацівникам та людям, які перебувають у групі ризику, адже системи охорони здоров'я можуть зіткнутися з додатковим навантаженням через пандемію Covid-19.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8603 / 1.59MB / SQL:{query_count}