Щоб не було черг

В уряді наголошують, що для оплати житлово-комунальних послуг не обов’язково особисто відвідувати відділення банків та Укрпошти, утворюючи черги та скупчення людей

У нинішній ситуації кращим варіантом є оплата ЖКП за допомоги онлайн-банкінгу, зазначив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Зрозуміло, що не у всіх є можливість здійснювати оплати через комп’ютер або смартфон. Тому заступник міністра закликав наших співгромадян допомагати своїм рідним та близьким у цьому питанні.
«Звертаємося до рідних та близьких пенсіонерів, осіб похилого віку і маломобільних категорій населення з проханням допомогти вашим бабусям, дідусям, мамам, татам оплатити комунальні послуги без відвідування відділень банків та Укрпошти або зробити це за них», – заявив Віталій Музиченко.
Також він зазначив, що для самотніх громадян, які перебувають на соціальному обслуговуванні в територіальних центрах соціального обслуговування, допомогу з оплатою рахунків за житло нададуть соціальні працівники. Міністерство соціальної політики уже дало завдання органам місцевого самоврядування щодо організації такої роботи.
Акцентував увагу урядовець і на тому, що Укрпошта відповідно до графіка здійснюватиме доставку пенсій та соціальних допомог маломобільним групам населення безпосередньо додому. Загалом же приблизно дві третини одержувачів пенсій та соціальних допомог отримують свої виплати на банківські картки. Зі слів заступника міністра, усі соцвиплати люди отримуватимуть вчасно й під час карантину.
Також Віталій Музиченко зазначив, що українці одержуватимуть нараховані пільги та субсидії до завершення поточного опалювального сезону, незважаючи на наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги. Водночас він пояснив, що наявність простроченої понад два місяці заборгованості впливає на право одержання субсидії на наступний період її отримання, що визначатиметься з травня поточного року.
Таким чином, важливо, щоб у травні цього року в одержувачів пільг та субсидій була відсутня прострочена понад два місяці заборгованість, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також потрібно зазначити, що 17 березня парламент ухвалив закон, спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Того ж дня цей закон був підписаний президентом і опублікований в «Голосі України», тож одразу набув чинності. В перехідних положеннях закону зазначено, що на період запровадження карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється нарахування і стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або сплати в неповному обсязі; примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги; примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.
Також було передбачено, що у дводенний термін з дня набуття чинності цим законом уряд має забезпечити прийняття нормативно-правових актів та подання на розгляд парламенту законопроєктів, необхідних для врегулювання суспільних відносин, пов’язаних зі встановленням карантину, у тому числі щодо: недопущення припинення надання житлових субсидій на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19); призначення житлової субсидії на наступний період для всіх без винятку домогосподарств, які отримували житлову субсидію в попередньому періоді без їхнього звернення; розширення кола отримувачів житлових субсидій у зв’язку зі встановленням карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19); реєстрації безробітного з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного та призначення допомоги з безробіття із першого дня після реєстрації безробітного; призупинення обов’язку виконання основного зобов’язання, виконання якого забезпечене іпотекою, та недопущення звернення стягнення на предмет іпотеки на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Державний ПриватБанк продовжить дію карток для виплат (зарплатні, пенсійні, соціальні картки), якщо закінчення терміну дії картки припадає на період карантину. В такому випадку картками можна буде користуватися ще три місяці без заміни.
«Якщо у картки для виплат (зарплатної, пенсійної, соціальної, стипендійної тощо) завершується термін дії, клієнту не потрібно йти у відділення або замовляти доставку для перевипуску. Термін дії усіх карток для виплат і карток для виплат Gold буде продовжений автоматично. Такі картки працюватимуть у звичному режимі без обмежень – платежі, онлайн і офлайн, покупки в інтернеті та інші транзакції відбуватимуться без жодних проблем», – повідомили у фінустанові.
ПриватБанк рекомендує проводити платежі, отримувати перекази та інші послуги за допомоги Privat24, терміналів самообслуговування та банкоматів, а також обмежити використання готівки, оплачуючи покупки в торговельній мережі картками або електронними гаманцями.
І що цікаво: пресслужба банку повідомила, що вже у перший тиждень карантину його клієнти стали частіше користуватися картками. «З 11 по 18 березня обіг у мережі торгових POS-терміналів збільшився на 37%, або на 3,6 млрд грн, порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Найзначніше зростання безготівкових оплат припадає на аптеки та магазини товарів для здоров’я – на 51,7%. У продуктових магазинах та супермаркетах обсяг безготівкових оплат зріс на 39,2%», – повідомляє пресслужба ПриватБанку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8266 / 1.58MB / SQL:{query_count}