Які зарплати у міністрів та нардепів?

Поки в інформпросторі «гуляють» повідомлення про кількаразове підвищення зарплат парламентарів, спікер Дмитро Разумков наполягає на тому, що дохід нардепів зросте лише на три тисячі гривень

фото: kmu.gov.ua
Цього тижня стало відомо про те, що керівництво Міністерства культури, молоді та спорту у грудні отримало сотні тисяч гривень зарплати. Українська правда з посиланням на декларації урядовців повідомляє про те, що очільник згаданого міністерства Володимир Бородянський у минулому місяці заробив 112 904 грн.
Згідно зі задекларованим 6 січня 2020 року, він отримав їх від Мінкульту 27 грудня 2019 року. Перший заступник міністра Анатолій Максимчук отримав у грудні 405 072 грн, через що двічі заповнював форму про суттєві зміни майнового стану. 20 грудня він задекларував зарплату 16 грудня розміром 157 051 грн, а 28 грудня – отримання 27 грудня ще 248 021 грн. Заступниця міністра Ірина Подоляк задекларувала 394 710 грн доходу у грудні. 16 грудня вона отримала 154 232 грн, а 27 грудня ще 240 478 грн. Її середньомісячний дохід як парламентарки у минулому скликанні ВРУ був 46 800 грн, повідомляє Українська правда.
Рахувати чужі гроші – це, звичайно, заняття не найкраще. Але подібна інформація не могла не викликати шквал обурливих коментарів у інформпросторі. До того ж гроші з держбюджету не є чужими для усіх українців. Дров до вогню в цій ситуації підкинув ексвіцепрем’єр Павло Розенко, заявивши, що збільшення зарплати стосувалося усіх міністерств, а з 1 січня також і парламентарів.
«Збільшення заробітних плат міністрам та їхнім заступникам відбулось по всіх міністерствах! Збільшення зарплат в середньому для топ-чиновників відбулося в 3,5 – 5 рази! За моєю інформацією, з 1 січня 2020 року в 2,5 рази буде збільшена зарплата і народним депутатам України!!! Вона перевищуватиме 100 000 гривень!» – написав Розенко 13 січня на своїй сторінці у Facebook.
Натомість вже наступного дня голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив про те, підвищення зарплати парламентарів буде скромнішим. «Усі бачили інформацію про збільшення заробітних плат народних депутатів. Є індексація заробітних плат народних депутатів, але вона зовсім не відповідає тим цифрам, про які пишуть у ЗМІ – 100 тисяч, 150 тисяч. Зміна заробітної плати становить близько трьох тисяч для народного депутата. Це пов’язано з прожитковим мінімумом, – розповів Разумков під час пленарного засідання 14 січня і водночас вирішив перевести стрілки народного гніву на уряд. – Думаю, що мені, як голові Верховної Ради, і народним депутатам дуже цікаво почути позицію щодо цих надбавок, цих премій, наскільки вони відповідають дійсності, а якщо відповідають, то за що. Тому є пропозиція, яка надходила від фракції «Слуга народу», і я думаю, що й інші політичні сили до цього долучаться, під час «години запитань до Уряду» 17 січня заслухати позицію прем’єр-міністра щодо тих премій, якщо вони відповідають дійсності, які були нараховані окремим міністрам в Кабінету Міністрів».
Зазначимо, що голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія також спростував інформацію про масштабне підвищення зарплат нардепам. «Це фейк. Повний фейк. Такого немає. Єдине, що є з нового року – це індексація, яка по всьому державному сектору пов’язана з підвищенням прожиткового мінімуму, але там кілька відсотків», – розповів Арахамія журналістам в кулуарах парламенту, інформує Новое время.
Давид Арахамія також наполіг на тому, що урядовці мають пояснити у парламенті високі зарплати, які отримали у грудні. Крім того, сам парламентар заявив журналістам, що не знає, яка у нього зарплата, мовляв, перераховує її на благодійність.
Тож маємо нову загадку – яка тепер зарплатня у нардепів? Чекаємо на те, хто перший обмовиться або вже оновлені декларації мають все показати.
І насамкінець нагадаємо, що у серпні минулого року Дмитро Разумков заявляв про те, що зарплата нардепа, яка з усіма доплатами сягала 50 тис. грн, є недостатньою. А у грудні Давид Арахамія заявляв про те, якщо суспільство має більш високі очікування від нинішніх нардепів, аніж від попередніх, то зарплата парламентарів IX скликання має становити 70-100 тис. грн.

Керівництво НАК «Нафтогаз України» отримає премію розміром 1% від 2,9 мільярда доларів, які виплатить Україні російський «Газпром». Тобто йдеться про 29 мільйонів доларів, або 700 млн гривень.  Про це розповів виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю Liga.net. «За контрактом повинні виплатити. На всю групу буде 1% від отриманих коштів», – заявив Вітренко, але не уточнив кількість премійованих топ-менеджерів НАК «Нафтогаз України».
Після публікації цього інтерв’ю і знову ж таки хвилі критики в інформпросторі, Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook вирішив пояснити, що премії заслужені, але ще не призначені. «Я не є чиновником. Чиновник – це державний службовець. Він чи вона перебуває на службі в органах державної влади, і за визначенням не займається діяльністю з метою отримання прибутку. Натомість я працюю за контрактом в акціонерному товаристві Нафтогаз, у статуті якого визначено, що «метою діяльності Компанії є одержання прибутку від провадження господарської діяльності»… Я не призначаю сам собі премію. Це може робити лише Правління Нафтогазу відповідно до рішення Наглядової ради Нафтогазу…  Я не просив та не лобіював розмір премії. Отримав таку, яку визначили. У моєму конкретному випадку премія була призначена за результат, який передусім залежав від моїх конкретних дій, тобто не від якихось незалежних від мене чинників... Стокгольмський арбітраж за транзитним контрактом був ініційований мною. Разом із невеличкою командою ми обґрунтували з економічної точки зору наші позовні вимоги, коли майже ніхто не вірив, що в нас щось вийде… Результатом стало отримання 2,1 мільярда доларів від Газпрому у вигляді газу через залік, який провів Стокгольмський арбітраж. Потім разом із тією ж маленькою командою ми працювали над стягненням залишку – 2,9 мільярда доларів включно з відсотками… Премії не призначалися наперед. Вони призначалися за вже наявний результат. Тобто минулого разу щодо отриманих у вигляді газу від Газпрому 2,1 мільярда доларів. Наразі можу абсолютно чесно стверджувати, що премії за отримані від Газпрому напередодні Нового року 2,9 мільярда доларів ще не були призначені. Хоча це дійсно прямо передбачено трудовими контрактами конкретних працівників компанії», – написав Юрій Вітренко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8277 / 1.59MB / SQL:{query_count}