ІТ-компанії та податки

Для ІТ-компаній пропонують запровадити нову групу ФОП

У Міністерстві цифрової трансформації України пропонують запровадити 5-ту групу спрощеної системи оподаткування, на яку можуть перевести компанії, частка витрат на зарплату у яких перевищує 75% собівартості послуг, зокрема ІТ-компанії. Відповідні пропозиції презентував заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
З його слів, нова група ФОП працюватиме для ІТ-компаній, а не для фахівців, які там працюють. Вона має дозволити компаніям оформлювати трудові відносини зі своїми працівниками офіційно та ліквідувати схему, коли компанія співпрацює зі своїми працівниками, оформлюючи їх як окремих ФОПів, інформує Твоє місто.
У Мінцифри пропонують, щоб компанії могли перейти на спрощену систему оподаткування, сплачуючи 4-7% своїх доходів як податок. Крім цього, щомісяця компанія повинна буде сплачувати по 2 розміри єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати за кожного свого найманого працівника (наразі це 2078,12 грн) та військовий збір.
Аби перейти на нову групу спрощеної системи оподаткування, в уряді пропонують висувати вимоги до компаній:
– кількість працівників компанії має становити не менше 10 осіб;
– частка експорту у прибутку більше 75%;
– частка зарплат у собівартості понад 75%;
– середня зарплата одного працівника не менша 5 мінімальних зарплат.
«Модель зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування. Адже, з одного боку, для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з другого боку, ми скасовуємо низку податків для працівників», – пояснює урядовець. Натомість нова опція оподаткування ІТ-галузі пропонує скасувати ПДФО, податок на прибуток та єдиний податок.
Раніше в уряді вже пропонували запровадити нову групу спрощеної системи оподаткування для ІТ-фахівців, однак переводити на неї пропонували не компанії, на які фахівці фактично працюють, а самих працівників, оформлених як ФОПи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7948 / 1.53MB / SQL:{query_count}