Апеляція від Садового

Міський голова Львова заявив про те, що нідерландський інвестор підтвердив наміри будувати індустріальний парк у Рясному, незважаючи на судову справу

Андрій Садовий 3 грудня повідомив про те, що вже подав апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про обрання йому запобіжного заходу у вигляді сплати застави розміром 1 млн 56 тис. 550 грн. Нагадаємо, що такий запобіжний захід суд обрав Садовому 27 листопада, хоч прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вимагали призначити заставу розміром аж 50 млн грн. Одразу після оголошення судового рішення Андрій Садовий заявив про те, що подасть апеляцію, щоб добитися скасування будь-якої грошової застави. Про свою готовність взяти Садового на поруки заявляли міський голова Києва Віталій Кличко та низка екснардепів від «Самопомочі».
«Я як ніхто зацікавлений у тому, щоб весь перебіг справи стосовно СТР був максимально публічним, щоб громадяни Львова, громадяни України занурилися у цю проблематику і стали на захист великої компанії, яка прагне в Україні створити три тисячі робочих місць. На виконавчому комітеті ми оприлюднили лист, який офіційно надійшов до Львівської міської ради від компанії СТР, яка підтверджує своє бажання створювати робочі місця і підтверджує законність своїх дій, бо і земельна ділянка, набута законним чином, і всі документи належним чином оформлені. Тому ми будемо захищати СТР і всіх інвесторів, які сьогодні мають намір будувати в Україні. Компанія СТР звернулася листом не лише до Львівської міської ради, але й до президента, прем’єр-міністра, до всіх високопосадових осіб України, щоб була максимальна публічність, щоб була можливість вкладати кошти і створювати робочі місця. Адже як ми думаємо піднімати ріст ВВП, якщо не буде роботи і не буде виробництва?! Також хочу поінформувати, що через моїх адвокатів було подано апеляцію на рішення суду, який відбувся минулого тижня. Рішення суду було безпрецедентним, бо в 50 разів зменшили амбіції прокуратури. Та всі ці закиди треба відкинути, і я буду просити суд ретельно все проаналізувати і ухвалити рішення, яке буде відповідати нормам чинного законодавства», – заявив Андрій Садовий 3 грудня під час засідання виконкому Львівської міської ради, повідомляє пресслужба ЛМР.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне апеляцію Андрія Садового сьогодні, 4 грудня. Про це повідомив сам міський голова Львова.
Також нагадаємо, що справа проти Садового стосується продажу землі ще у 2015-ому. Тоді міська влада виділила земельну ділянку в Рясному-2 під будівництво індустріального парку. Будівництво мала розпочати в 2016-ому нідерландська компанія СTP. Але нічого так і не почалося через відкриття кримінального провадження Генпрокуратурою. Офіційну підозру прокурори САП вручили Садовому 21 листопада цього року. Львівському міському голові інкримінують зловживання владою і завдання державі збитків на 93,5 млн гривень. Позиція прокурорів полягає у тому, що вартість земельної ділянки складала 140 млн грн, але її продали без аукціону за 52 млн грн. Окрім того, у підозрі йдеться про те, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області як земля сільськогосподарського призначення.
Садовий всі звинувачення відкидає: зазначає, що інвестора залучили через відкритий інвестиційний конкурс і рішення про продаж землі ухвалювалося міськими депутатами на сесії ЛМР. А також, що всі спірні земельні питання із Рясне-Руською сільською радою були вирішені. Також Андрій Садовий нагадує про рішення Апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2019-го про право розпорядження відповідною земельною ділянкою під індустріальний парк виключно Львівською міською радою. Садовий наполягає на тому, що гроші від інвестора пішли у бюджет міста і вже були використані на різноманітні інфраструктурні та розвиткові проєкти, зокрема на реконструкцію площі Двірцевої. За його словами, збитків державі завдає те, що правоохоронці вже три з половиною роки блокують будівництво індустріального парку у Рясному, а за цей час держава недоотримала близько 150 млн грн податків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8445 / 1.56MB / SQL:{query_count}