Вибори 21 липня будуть

КС визнав конституційним указ президента Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів

Незважаючи на те, що авторитетні експерти-конституціоналісти аргументовано пояснювали, що указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання не відповідає Основному закону, і що всі дискусії навколо існування чи неіснування парламентської коаліції потрібно розглядати в контексті спроможності парламентською більшістю започаткувати процедуру формування уряду, тобто внести кандидатуру прем’єра (що й було результативно здійснено у 2016-ому), нинішній склад Конституційного суду (КС) підтримав рішення Зеленського пришвидшити вибори до ВРУ на три місяці.
Офіційний сайт КС увечері 20 червня повідомив про те, що суд, ухвалюючи своє рішення, виходив із того, що парламент 21 лютого 2014 року вніс зміни до Основного закону, зокрема змінив редакцію статті 83, доповнивши її положеннями щодо коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, та редакцію статті 90, наділивши президента України правом достроково припиняти повноваження Верховної Ради України у випадку невиконання вимог статті 83 Конституції України щодо формування коаліції депутатських фракцій у ВРУ, але нинішнє скликання парламенту впродовж строку своїх повноважень не відновило правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій, з яким пов’язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції. “Внаслідок цього виник конституційний конфлікт між президентом України та Верховною Радою України щодо підстав дострокового припинення повноважень, який немає правового вирішення, так як Основний Закон України не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а регламент Верховної Ради України, всупереч вимогам статті 83 Конституції України, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій депутатських фракцій у Верховній Раді України. Водночас носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ; народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (частина друга статті 5 Конституції України). Це засадниче положення конкретизується приписом статті 69 Конституції України про те, що народне волевиявлення здійснюється через вибори. Конституційний суд України констатував, що розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України”, – повідомили в КС.
Ось так виглядає погано завуальована підтримка від КС тези Зеленського про те, що позачергові вибори мають відбутися, бо більшість українців не підтримує нинішній парламент. Ось так КС не пройшов черговий важливий тест. Але рішення КС потрібно поважати, оскарженню воно не підлягає.
Тож згадуймо, як “використав” КС втікач Янукович на початку своєї каденції у 2010-ому, робимо висновки, і, поважаючи нинішнє рішення КС, думаймо над тим, як “зустрічати” торжество популізму і реваншизму.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8438 / 1.54MB / SQL:{query_count}