Техогляд: що варто знати водіям

У 2019-ому відновили обов’язковий техогляд для окремих категорій транспорту

Технічний контроль поширюється на транспортні засоби (легкові та вантажні), що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів із комерційною метою (таксі, автобуси), вантажівки, які мають вантажопідйомність понад 3,5 т і причепи до них, рік випуску яких понад два роки. Як інформує прес-служба територіального СЦ МВС у Львівській області, аби пройти техогляд, потрібно звернутись в одну із сертифікованих лабораторій. У Львові їх є 11, а незабаром відкриють ще одну, кажуть в СЦ МВС.
З собою потрібно мати такі документи:
– реєстраційні документи на право використання ТЗ.
– для ТЗ, що працюють на газовій суміші (пропан-бутан, метан) додатково подається акт, що підтверджує проведення випробувань газової установки.
– для ТЗ, які обладнані додатковими спеціальними звуковими та/або додатковим світловими сигналами, дозвіл на їх встановлення, що перевозять небезпечні вантажі, додатково подається акт-свідоцтво про їхній допуск до таких перевезень і акт-свідоцтво про проходження водіїв, допущених до керування таким транспортом спеціального навчання або спеціальних курсів.
– для фізичних осіб: паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує його особу.
– для юридичних осіб: довіреність (не нотаріальна) від юридичної особи на людину, яка буде забирати протокол проходження технічного контролю із його зразком підпису і для підготовки договору – копія свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтва платника ПДВ.
Як часто потрібно проходити техогляд, залежить від типу автомобіля. Нагадаємо, з 1 травня, згідно з постановою Кабміну, паперовий протокол про проходження техогляду видаватимуть разом із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації. Власник або водій авто має закріпити її у правій верхній частині вітрового скла з внутрішнього боку.
Протокол старого зразка, який видали до 1 травня 2019 року, можна буде використовувати до закінчення терміну його дії. У МВС вважають, що нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів контролю. Також незабаром інформацію з мітки поліцейські зможуть зчитувати за допомогою спеціального устаткування.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9417 / 1.53MB / SQL:{query_count}