“Тринадцята пенсія” від Порошенка може стати щорічною

Крім зростання пенсій, виплати субсидій живими грошима та суттєвих доплат багатодітним, пропонується постійна компенсація найбіднішим пенсіонерам і “стоп-кран” для газових тарифів

Для малозабезпечених пенсіонерів можуть ввести додаткову “тринадцяту пенсію”, – про це заявив президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу “Україна”. “Ми точно продовжуватимемо пріоритет пенсіонерів під час реалізації соціальної політики. Я не виключаю, що одним із можливих варіантів стане виплата тим, хто отримує мінімальну пенсію, тринадцятої пенсії щороку”, – сказав глава держави. При цьому він  пояснив, що умовою для введення постійної “13-ї пенсії” стане зростання економіки.
Також Петро Порошенко наголосив, що ситуація на ринку дає змогу не підвищувати ціну на газ у травні: “На сьогоднішній день змінилися оптова ціна на газових ринках. Було відповідне повідомлення НАК “Нафтогазу”, що ситуація дозволяє не підвищувати тарифи”.
Позитивно на газовий ринок, за словами глави держави, впливають прибутковість “Нафтогазу України” та скорочення споживання “блакитного палива”. Президент зауважив, що сьогодні прозорість газового ринку, запроваджена з 2014 року, плюс система субсидій надали можливість людям, які мають обмежені доходи, сплачувати за спожитий газ. При цьому Президент підкреслив, що з бюджету не повинні дотуватися всі – допомога має йти конкретно тим, хто її потребує.
Раніше, в рамках “наступу на бідність”, проголошеного Петром Порошенком, було в середньому на 17% проіндексовано (підвищено) пенсії. Індексація, яка торкнулася більше 8 мільйонів пенсіонерів, уже друга за два роки. Надалі вона буде щорічною.
Також розпочалася виплата субсидій живими грошима, що дозволяє залишати собі кошти, зекономлені на оплаті комунальних послуг.
Крім того, найбіднішим пенсіонерам виплачують компенсацію в розмірі 2410 гривень – так звану “тринадцяту пенсію” – рівними частинами у березні та квітні. Перший “транш” уже рознесли. Наступний у квітні. Дехто, правда, побоюється, що другої частини може й не бути, якщо Порошенко не пройде до другого туру.
Однак, ініціатива Президента щодо тринадцятої пенсії означає, що подібні доплати стануть правилом і відбуватимуться щовесни.
Також із квітня починає діяти нова соціальна ініціатива Президента Порошенка – державна допомога багатодітним сім’ям на третю, четверту і наступну дитину. Її розмір та вік дітей, до якого така підтримка надаватиметься, постійно зростатимуть.
“На кожну дитину – третю, четверту і далі – з 1 квітня починають виплачувати 1626 грн. А в другій половині року – 1779 грн. кожен місяць на дитину аж до віку 6 років, з 2020-го – до віку 12 років, а у 2021-му – до віку 16 років”, – проанонсував Президент.
Петро Порошенко неодноразово заявляв, що бідність є “ворогом не меншим, ніж Росія”. Президент оприлюднив план економічного прориву, який дозволить постійно підвищувати рівень життя в Україні. Він базується на пріоритетному розвитку аграрного комплексу, IT-сектору, промисловості, логістики та туризму.
Раніше для підвищення соціальних виплат не було достатніх можливостей через кризу, спричинену російською агресією, та економічну блокаду з боку РФ. Знадобився час, щоб подолати наслідки втрати понад 20% промислового потенціалу, та відкрити українським товарам шлях на європейські ринки.
Деякі політики проти того, щоб уже зараз збільшувати соціальні виплати. Юлія Тимошенко зажадала зупинити збільшення пенсій і соціальних допомог на час виборів. Глава держави таку позицію категорично відкинув.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9239 / 1.55MB / SQL:{query_count}