Станьмо співтворцями майбутнього!

30 березня – день молитви та посту за мирні вибори та гідний вибір

Уже цієї неділі, 31 березня, українці обиратимуть президента на наступні п’ять років, обиратимуть главу держави, Верховного головнокомандувача та головного дипломата. Зробити свій вибір свідомо, відповідально та чесно закликали громадян українські Церкви та їхні предстоятелі.
І щоби вибори відбулися мирно, а громадяни зробили гідний вибір, день тиші – суботу, 30 березня, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оголосила Національним днем молитви і посту в намірі виборів президента України та запросила посильно долучитися до нього всіх віруючих людей нашої держави!
Читачі “Львівської Пошти” вже мали нагоду прочитати “Виборчі настанови духовенства Львова” (№21 (2136) від 15.03 2019 р.). Священики нагадали, що голосувати важливо, а бути байдужим небезпечно, що це Божий дар – бути співтворцями свого майбутнього, нехтувати ним – гріх.
Ще на старті виборчої кампанії Синод єпископів УГКЦ поширив звернення до вірян, в якому наголосив на важливості цього громадянського обов’язку та закликав “усіх дітей нашої Церкви та віруючих людей України до усильної молитви за Божу опіку, мудрість і благословення на прийдешні вибори”, а також сформулював Пам’ятку християнина-виборця.
В особливий спосіб молитися за чесні та справедливі вибори благословив предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній. До завершення виборчого процесу на літургіях після заамвонної молитви або під час молебню виголошуватимуть спеціальну молитву за благословення України “милістю і щедротами”, за “мир і благоденство, достаток плодів земних і розвиток у всьому” та про захист “від усіх ворогів видимих і невидимих, від ворожнечі та спокус, від нашестя чужинців і міжусобиці”. Також на цей час у потрійну єктенію включити особливе молитовне прохання: “Ще молимося, щоби Господь Бог дав нам дух розуму звершити справедливий вибір глави держави Української і помилував нас”.

“Зробіть свій вибір чесно!”

 Уривок Звернення Священного синоду Православної церкви України:
“Україна вже понад п’ять років вимушена оборонятися від широкомасштабної агресії Російської Федерації проти нашої держави. Тож в умовах нав’язаної агресором нашому народу війни під час голосування слід особливо враховувати, що президент є Верховним головнокомандувачем. Тому від нашого вибору залежить також наближення перемоги над агресором та досягнення не капітуляції перед ворогом, до якої, говорячи про мир, фактично закликають частина політиків, а справжнього справедливого миру.
Особливо слід наголосити на моральній складовій виборів. Обман чи підкуп виборців, надання їм завідомо нездійсненних обіцянок, фальшування підсумків голосування є виявом неправди, яка є порушенням Божих заповідей. Тому ми закликаємо кандидатів у президенти та всіх учасників виборчого процесу пам’ятати про відповідальність не лише перед людським законом, але й перед Богом, Який бачить усе…
…Не слід продавати свій голос ані за гроші чи інші матеріальні цінності, ані за солодкі обіцянки. Зробіть свій вибір чесно і за совістю, керуючись здоровим глуздом та власними світоглядними переконаннями”.

“Ніколи не голосуйте “проти”!”

Передвиборчі настанови глави Української греко-католицької церкви України Святослава Шевчука в інтерв’ю “Українській правді”:
“Участь у виборах є важливим моральним обов’язком християнина. Тому що вибори є одним із ключових моментів демократії, ключових моментів делегування влади, ключових моментів, коли люди повинні відчути відповідальність за того, кого ми вибираємо…
…Якщо ми зробимо поганий вибір або не прийдемо вибирати, то тоді прошу не нарікати на того, хто прийшов до влади. Тому що ви в свій час абсолютно нічого не зробили, щоб до влади прийшли кращі сили, кращі люди, кращі ідеї…
…Це є абсолютно неприпустиме, щоби люди віддавали голоси за популістів. Тому що популізм – це абсолютно недержавницька позиція. Це не є та філософія, яка може щось будувати. Популісти можуть тільки нищити. Бо вони пропонують щось, чого не в стані здійснити, а деколи не мають навіть зеленої уяви, як це робиться, чи чіткого бажання робити те, що обіцяють…
…Ніколи не голосуйте “проти”. Бо, голосуючи “проти”, ви де-факто проголосуєте проти свого майбутнього. І це абсолютно неконструктивний і безвідповідальний крок. Очевидно, ми не маємо ангелів, які йдуть до влади. Є 39 кандидатів, але перемогти має один. Тому дуже серйозно потрібно аналізувати, за кого ви віддасте свій голос…
…Якщо ми говоримо про президента України – це найперше Верховний головнокомандувач країни, яка де-факто перебуває в стані війни. Ви зрозумійте, що, обираючи президента, ви обираєте того, хто буде командувати військами і захищати нашу країну. Чи той, чи інший кандидат має для цього необхідні вміння, риси, досвід чи ні? Так само президент є той, який відповідає за зовнішньополітичний курс України і повинен бути фігурою, яка вміє об’єднати світове співтовариство для підтримки України. Чи кандидат, якого ви хочете обрати, добре зробить це завдання? Він буде вірогідним в очах світової громадськості? Світові лідери будуть бачити в ньому партнера, якому можна довіряти?..
…Найглибшим вибором є вибір між тим, чи рухатися вперед до свободи, чи повертатися назад до комуністичного рабства. Я хочу сказати: ідіть вперед!”

“Держава не постає на криках і кличах”

Три критерії вибору від Блаженнішого Любомира Гузара
Блаженніший Любомир Гузар не раз наголошував на громадянському обов’язку через участь у виборах брати на себе відповідальність за майбутнє. Зокрема, визначав три критерії вибору – професіоналізм, порядність і патріотизм. А щоб обрати гідного кандидата на посаду президента України, радив насамперед дослідити його минуле: що він зробив для своєї держави, а також, чи готовий він пояснити свої кроки та рішення.
•“Голосує той, хто переконаний, що його голос є важливим, і це його справжній вибір. Стосовно тих, які не йдуть на голосування, то тут потрібно розуміти причину такої позиції. Якщо йдеться про позицію на кшталт “мені не хочеться” або ж “мені все одно”, тоді можна говорити навіть про гріховність такого вчинку”.
• “Я хочу бачити конкретного кандидата з певними власними моральними та професійними якостями. Мені важлива передусім його особистість. Навіть більше, я б хотів безпосередньо від нього почути, як він пояснює свої політичні кроки – у минулому і майбутньому”.
• “Легко голосувати за тих, хто свої кличі дуже просто і ясно ставить. Такі проводирі постають на ґрунті порожнечі. У темряві багатьом вони видаються смолоскипами. Головно тим, які люблять слухати, але не хочуть думати. То є слабкість нашого політичного мислення. То є наша лінь моральна”.
• “Люди мусять навчитися ставити собі питання: чекайте, ми голосуємо, чи ми вибираємо? Добра обіцянка є безумовною настановою лише для людини несвобідної. Бо свобідна людина має мислити вільно”.
• “Будьмо обережні. Держава не постає на криках і кличах”.

Пам’ятка християнина-виборця

ü Будучи відповідальним християнином, я усвідомлюю свій обов’язок участі в суспільно-політичному житті Батьківщини і сприймаю його як невід’ємну частину власного християнського покликання, адже через таку участь виявляю турботу про спільне благо свого суспільства і роблю внесок у його розбудову. Це усвідомлення зобов’язує мене реалізувати гарантоване право вибору того чи тих, кому я делегую повноваження здійснювати владу на державному чи місцевому рівні шляхом участі у виборах до органів державної чи місцевої влади.
ü Участь у виборах для мене є громадянським і моральним обов’язком. 
ü Пасивність чи бездіяльність є проявом байдужості, егоїзму, лінивства, а отже, гріхом.
ü Мій вибір повинен бути ретельно обдуманим і виваженим.
ü Приймаючи рішення, за кого віддати свій голос, обиратиму тих, що своїми діями демонструють повагу до християнських цінностей і захищають їх.
ü Мій вибір має бути особистим, і я не змінюватиму його через винагороди чи підкупи, які мені пропонують за мій голос.
ü Я не маю права брати участі в політичних вічах, мітингах чи інших політичних заходах із корисливою метою.
ü Я не осуджую інших за їхні переконання.
ü Ставши свідком підкупу, маніпуляцій, протиправних схем, які суперечать проведенню чесних і справедливих виборів, я не замовчуватиму їх.
ü Я усвідомлюю, що моя участь у виборах полягає не тільки у свідомому голосуванні, а й у подальшому контролі влади.
ü Я маю право здійснювати владу не лише через вибори уповноважених представників, а й безпосередньо. 
Синод єпископів УГКЦ

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8460 / 1.64MB / SQL:{query_count}