Без віз, але з дозволом?

У Європейському Союзі хочуть змінити правила в’їзду до Шенгенської зони

фото: eurointegration.com.ua
Майже рік тому Україна отримала безвізовий режим із Євросоюзом. Українці зраділи Європі без бар’єрів і можливості вільно подорожувати європейськими країнами, не вистоюючи в чергах за оформленням віз. Аж ось раптом єврочиновники вирішили створити нові бюрократичні перешкоди. Посли країн ЄС схвалили введення загальноєвропейської системи інформації про поїздки і дозволи (ETIAS), яка передбачає попередню реєстрацію, а відповідно і перевірку громадян третіх країн, котрі бажають в’їхати в Шенгенську зону за умовами безвізового режиму, інформує офіційний сайт Ради Євросоюзу. Таким чином, для мандрівки Шенгеном недостатньо буде зробити біометричний закордонний паспорт, а й потрібно буде додатково отримувати попередній спеціальний дозвіл.
Передбачається, що це сприятиме підвищенню внутрішньої безпеки, запобіганню нелегальній імміграції, охороні громадського здоров’я та зменшенню затримок на кордонах шляхом виявлення осіб, які можуть становити небезпеку. Ця система – ще один важливий крок до захисту зовнішніх кордонів Євросоюзу. Відповідно до нововведень, особам, котрі подорожують без віз, необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку. Для цього вони повинні будуть заздалегідь заповнити заяву-анкету в інтернеті. Вартість такого документу становитиме 7 євро (раніше планувалося, що в’їзд до Шенгенської зони коштуватиме 5 євро).
Надана інформація проходитиме перевірку за базами даних та Інтерполу, щоби визначити можливі підстави для відмови в дозволі на проїзд. У разі відсутності заборон або зауважень, дозвіл на в’їзд видаватимуть автоматично. Якщо виникнуть підозри або інформація потребуватиме додаткового аналізу, то заявку оброблятимуть вручну компетентні органи. В Євросоюзі обіцяють, що в будь-якому випадку термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не перевищуватиме 96 годин.
Дозвіл на в’їзд буде чинним три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта чи іншого документа, зареєстрованого під час оформлення заявки. Проте наявність дозволу ще не означатиме автоматичного права на в’їзд до країн Шенгену – остаточне рішення прийматимуть прикордонники. Передбачено, що спершу система запрацює в аеропортах та морських пунктах пропуску. Перед посадкою на борт авіакомпанії чи морське судно перевірятимуть наявність чинного дозволу в осіб, для яких вони передбачені. Через три роки з початку роботи системи це зобов’язання також планують застосовувати і до міжнародних автобусних перевізників. Для того, аби нові правила набули чинності, їх ще має підтримати Європейський парламент і затвердити Рада ЄС.
Нагадаємо, з 11 червня 2017-го українці з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу, крім Великої Британії, Ірландії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС. Це викликало чималий ажіотаж серед охочих безперешкодно подорожувати Шенгеном – у перші місяці дії “безвізу” прикордонники в середньому оформляли до 80 тисяч українців за місяць. У листопаді минулого року цей показник становив 32,5 тисячі осіб, а вже з початку квітня цього року – близько 26 тисяч громадян України, інформує Державна прикордонна служба України.
З часу запровадження “безвізу” ним скористалися 490 тисяч наших громадян. Найчастіше вони подорожують через українсько-польський кордон, найменше – через пункти пропуску, що на кордоні зі Словаччиною. Більшість обрала авіаційні пункти пропуску. Звісно, впровадження нових правил безвізових поїздок ускладнить перетин кодону, але навряд чи це зменшить потік українців у країни Шенгенської зони.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8170 / 1.56MB / SQL:{query_count}