Підприємців звільнили від податків

Верховний Cуд України дійшов висновку, що фізичні особи – підприємці на пенсії звільняються від сплати єдиного внеску

Як повідомляє портал Судової влади, суд вирішив, що фізичні особи – підприємці, в тому числі й ті, що обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію або соціальну допомогу, повідомляє Радіо Свобода.
У рішенні зазначається, що такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови своєї добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Верховний Суд зазначив, що звільнення фізичної особи – підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного внеску можливе за наявності двох умов: по-перше, така особа повинна мати статус пенсіонера за віком або людини з інвалідністю; по-друге, отримувати відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Із січня по грудень 2018 року розмір мінімального єдиного внеску становить 819 гривень. Також нагадаємо, що сума вип­лат Пенсійного фонду України в 2017 році становила 291,5 млрд грн (з урахуванням проведеної в грудні 2017 року виплати пенсій січня 2018 року в сумі 10 млрд грн), що на 13%, або на 38,1 млрд грн більше, аніж за 2016 рік. До бюджету Пенсійного фонду України за 2017 рік з усіх джерел фінансування надійшло 292,4 млрд грн, з яких власні надходження становили 158,3 млрд грн, що на 47,2 млрд грн більше порівняно з 2016-им. Загалом в Україні налічується 11,7 млн пенсіонерів різних категорій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8470 / 1.53MB / SQL:{query_count}