Начувайтеся, боржники аліментів!

Уряд пропонує підвищити відповідальність батьків, які ухиляються від сплати грошей на утримання дітей

джерело: ind.dp.court.gov.ua
Міністерство юстиції України підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів. Відповідні проекти документів у Верховній Раді презентував цього тижня міністр юстиції Павло Петренко. З його слів, після прийняття запропонованих змін українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад півроку, не зможуть обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах.
Водночас він наголосив, що якщо хтось уже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців, це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень. На думку урядовця, відповідне нововведення змусить неплатників, котрі роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями державних органів, виплатити заборговане. Ще одна ключова новація – нарахування чималої пені на суму заборгованості в разі, якщо батько не платив гроші на утримання дитини більш ніж рік.
«Не платити аліменти має бути максимально невигідно. Після прийняття наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш рік – заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш два роки – сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш три роки – сума боргу автоматично збільшується на 50%», – зазначив у зверненні до парламентарів Павло Петренко, наголосивши, що ці кошти скеровуватимуть не до бюджету, а одразу на рахунок дитини.
Урядовець запропонував збільшити мінімальний розмір аліментів із 900 до 2000 гривень, адже саме така сума грошей, на його думку, необхідна для нормального утримання дитини. Напрацьований пакет нововведень передбачає й автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. Санкцією за відповідне правопорушення може бути навіть ув’язнення терміном до двох років.
Окрім цього, передбачена низка нововведень для захисту дітей з інвалідністю та важко хворих дітей, яким недобросовісні батьки не виплачують аліменти. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, якщо вони матимуть три місяці боргу. Серед новацій – звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батька або матір у випадку несплати аліментів понад три роки, надання податкових пільг батькам, які вкладають кошти у розвиток дитини – оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання в дитячому садку чи приватному освітньому закладі.
Павло Петренко закликав народних депутатів підтримати напрацьовані ініціативи і невідкладно проголосувати за представлений пакет законодавчих змін: «Це дуже чутливе соціальне питання, яке стосується сотень тисяч дітей. Кожен громадянин, а тим паче представник влади, не може залишатися осторонь цього процесу. Без щасливого дитинства неможливо побудувати щасливе й гідне суспільство, в якому живуть відповідальні та чесні люди, які цінують і свої права, і права інших громадян».
Нагадаємо, що 6 лютого в Україні набув чинності закон, який значно посилює відповідальність злісних неплатників аліментів. Згідно з цим документом, покарати боржника аліментів можна через звернення до виконавчої служби з відповідною заявою. Тим, що не платять аліменти понад півроку, тимчасово заборонено виїжджати за кордон, керувати автівкою, користуватися зброєю і полювати. Така людина не може вирішувати, чи має право її дитина покидати територію країни з матір’ю або батьком. Окрім цього, для неплатників передбачений новий вид відповідальності – до 240 годин суспільно корисних робіт, оплата за які безпосередньо піде на погашення боргу перед дитиною. Всі обмеження скасовують одразу після повного погашення заборгованості!
Паралельно Мін’юст запустив публічний реєстр боржників аліментів – так звану дошку ганьби, куди потрапляють всі ті, що роками ухиляються від сплати аліментів незалежно від своїх статків, соціального становища чи місця роботи. Передбачені законом нововведення стали дієвим мотиватором для злісних неплатників аліментів виконувати свої зобов’язання перед власними дітьми.
В уряді зазначають, що нові правила стягнення аліментів в Україні збільшили обсяг виплачених боргів у 2,2 рази. Якщо до початку дії відповідного закону виконавці стягнули із недобросовісних батьків 259 млн грн, то після введення нових методів упливу – 580 млн грн. За інформацією Павла Петренка, загалом із початку цього року було погашено 892 млн грн заборгованості з виплати аліментів. 116 тис. неплатників аліментів заборонено виїжджати за кордон, 117 тис. обмежили в праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. 8,5 тис. боржників оголошено в розшук, щодо 13 тис. складені протоколи про призначення суспільно корисних робіт. Понад 300 таких протоколів уже підтримали суди, решта перебуває на розгляді.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8079 / 1.57MB / SQL:{query_count}