Другий шанс для майбутніх поліцейських

У Національній поліції України обіцяють змінити підхід до оцінювання кандидатів на службу

фото: npu.gov.ua
Українська Національна поліція планує пом’якшити умови відбору майбутніх поліцейських. Основний “відсів” кандидатів відбувається під час здачі нормативів на перевірку фізичної готовності. Саме тому передбачається, що якщо кандидат умотивований і має бажання служити в поліції, але на фінальному іспиті не вкладається у норматив на декілька секунд, йому дадуть можливість зміцнити власні навички і після кількох місяців додаткової підготовки повторно скласти іспит. У разі успішного складання він зможе вступити на службу до лав поліції.
Зі слів голови Національної поліції України Сергія Князєва, за кордоном така практика існує вже давно. У вівторок, 10 квітня, під час візиту до Академії патрульної поліції він, зокрема, наголосив: “Вважаю, що нам необхідно змінити підхід і давати шанс кандидату на проходження служби в поліції підтягнути рівень своєї підготовки до належного”.
У нашій країні процес відбору до патрульної поліції регламентується законом “Про Національну поліцію” та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25 грудня 2015 року. Тому для пом’якшення умов відбору майбутніх поліцейських урядовці повинні внести у цей наказ відповідні зміни.
До обов’язків інспектора патрульної поліції входять: патрулювання визначеної території для гарантування публічної безпеки і порядку, безпеки дорожнього руху, швидке та ефективне реагування на правопорушення, надання невідкладної допомоги громадянам, здійснення заходів, спрямованих на розкриття злочинів по гарячих слідах і протидія злочинності. В такому випадку важливий високий рівень професіоналізму поліцейських.
Сьогодні вони мають можливість навчатися у Академії патрульної поліції в Києві. Перший набір слухачів у цей навчальний заклад відбувся взимку цього року. Тут формують первинну професійну підготовку поліцейських, яких уперше прийняли на службу в поліції на посади інспекторів патрульної поліції. У найближчих планах академії – підвищення кваліфікації та спеціалізації молодшого складу патрульної поліції та поступове збільшення кількості слухачів до 650-ти, а також вихід на підготовку до півтори тисячі патрульних поліцейських щороку, інформує Департамент комунікації Національної поліції України.

Роман Пилипенко, начальник Патрульної поліції Львівської області:
– Сьогодні за правопорядком і дотриманням Правил дорожнього руху на вулицях Львова і трасах міжнародного та державного значення Львівської області стежать понад 800 патрульних поліцейських. Але цієї кількості недостатньо, адже обсяг роботи щоразу збільшується, тому ми плануємо відкрити нові вакансії. Зараз триває вже четвертий цього року набір у патрульну поліцію Львівщини, що відбувається згідно із законом “Про Національну поліцію” та відповідним наказом Міністерства внутрішніх справ України. Він складається з п’яти етапів. Спочатку кожен охочий ввійти до лав патрульної поліції (обов’язково громадянин України!) подає заявку на участь у конкурсі. Це можна зробити, заповнивши електронну форму на офіційному сайті Патрульної поліції України або звернувшись у місцеве управління Патрульної поліції (м. Львів, вул. Перфецького, 19, тел.: (032) 234-09-44). Далі кандидатам необхідно пройти тестування на оцінку рівня логічного й аналітичного мислення, знання законодавства, медичне обстеження на придатність до служби за фізичним і психологічним станом здоров’я, перевірку рівня фізичної підготовки, куди входять біг на сто і тисячу метрів, комплексна силова вправа. Наступний етап – співбесіда з поліцейською комісією. Упродовж чотирьох місяців патрульні поліцейські проходять навчання і після цього беруться за виконання своїх обов’язків, здобуваючи основні професійні навички безпосередньо під час роботи. Патрульна поліція – це перший щабель професійного зростання поліцейського. Подаючи заявку на проходження конкурсу в патрульну поліцію, насамперед потрібно мати витримку, бути готовим нести службу, постійно навчатися і вдосконалюватися. Якщо кандидат у патрульну поліцію матиме бажання, то підтягне рівень своєї фізичної підготовки і знань відповідної нормативно-правової бази.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8014 / 1.57MB / SQL:{query_count}