Нові правила паркування

У вересні 2018-го в Україні набуде чинності закон, який передбачає невідворотність відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів

фото: iPress.ua
Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”, прийнятий парламентом торік у другій половині грудня. Відповідний документ уже опублікований у “Голосі України” і набуде чинності через 180 днів після оприлюднення – 27 вересня 2018 року.
Згідно з нормами закону, якщо водій припаркував автомобіль у неналежному місці, він отримає штраф, а транспортний засіб евакуюють. Авто мають право евакуювати тоді, коли воно “суттєво перешкоджає дорожньому руху” (це визначатиме поліцейський). Окрім правоохоронців, право проводити евакуацію матимуть інспектори з паркування. Документом затверджено 17 конкретних випадків евакуації.
Передбачається, що обставини, через які автомобіль евакуюють, мають зафіксувати на фото чи відео та у протоколі. Притягнення до адміністративної відповідальності відбуватиметься трьома способами. Перший: правоохоронець перевірятиме водійське посвідчення і технічний паспорт, складатиме постанову про притягнення до відповідальності безпосередньо на місці вчинення порушення. Другий: неправильну зупинку, паркування в недозволеному місці чи несплату за паркування фіксуватимуть стаціонарні камери, які встановлять на шляхопроводах і стовпах.
Третій: порушення фіксуватимуть через спеціальну програму, в якій автоматично відображатиметься місце, час, дата і GPS-координати автомобіля. Фіксувати правопорушення в такому режимі мають право поліцейські та уповноважені від міста інспектори з паркування. Інформацію про порушення вноситимуть до Реєстру адміністративних порушень у сфері безпеки дорожнього руху.
Відео з камер надходитиме до центрів обробки інформації, де її перевірятиме поліція і за допомогою електронного підпису складатиме постанову. Спочатку з порушника стягуватимуть штрафні бали (максимум три порушення), а потім застосують грошові штрафи. Новий закон не збільшує штрафів за порушення правил паркування і стоянки. Якщо авто не створює перешкоди та небезпеки для руху, з порушника стягуватимуть 255 грн, якщо створює – 510 грн. За паркування на місцях для інвалідів каратимуть штрафом у розмірі від 1020 грн до 1700 грн.
Перші 10 хвилин стоянки на будь-якій парковці будуть безкоштовними. У випадку, коли авто стоятиме на стоянці довше, а водій не сплатить, накладатимуть штрафні санкції. Штраф за порушення правил паркування встановлюється у 20-кратному розмірі вартості однієї години користування платним майданчиком, на якому відбулося порушення. Якщо впродовж місяця водій не сплатить штраф, інспектор накладе на нього пеню в розмірі 100%. Іще через 30 днів справу передадуть виконавчій службі для примусового стягнення оплати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8132 / 1.55MB / SQL:{query_count}