Пенсії для силовиків: коли і на скільки?

Перерахунки виплат військовим пенсіонерам обіцяють провести впродовж квітня в міру надходження довідок про грошове забезпечення від силових міністерств і відомств

фото: novynarnia.com.jpg
У другій половині березня в Україні розпочався поетапний перерахунок пенсій військовим і працівникам силових відомств. Нагадаємо, силовики неодноразово влаштовували акції протесту біля парламенту, Кабміну, Адміністрації Президента, облдержадміністрацій з вимогою виконати обіцянку про підвищення пенсійних виплат. Зокрема, у Львові найбільше з мітингами на вулиці виходили пенсіонери-колишні міліціонери.
Наприкінці минулого року уряд напрацював рамковий проект закону з цього питання і передав його для подальшого опрацювання в Раду національної безпеки та оборони.
Але обговорення цього документа потребує часу, тому в лютому 2018-го урядовці схвалили рішення, яке дозволило розпочати процес підвищення військових пенсій. Воно є тимчасовим і діятиме до моменту ухвалення закону, що має не лише закріпити системне підвищення пенсійних виплат військовим і силовикам, а й окреслити систему пенсійного забезпечення для військових, котрі сьогодні проходять службу у силових органах. Підвищені пенсії мають отримати близько 498 тис. осіб. На це в бюджеті Пенсійного фонду України передбачено 7,8 млрд грн.

Львівщина: хто отримав нові пенсійні виплати?

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська учора, 30 березня, наголосила, що перерахунок пенсій військовим і представникам силових відомств відбуватиметься автоматично, тому військовим пенсіонерам не потрібно звертатися до Пенсійного фонду. Регіональні управління Пенсійного фонду України передають до уповноважених структурних підрозділів силових міністерств та відомств списки колишніх військовослужбовців і працівників органів внутрішніх справ, пенсії яких можуть бути перераховані. На підставі цих списків зазначені органи видають довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку і виплати пенсій.
За інформацією Галини Недзельської, на Львівщині перерахунку підлягають пенсії 3035 військових пенсіонерів. Однак іще не всі отримали підвищену суму. Перші виплати у Львівській області проведено за додатковими відомостями березня 2018-го для 10065 пенсіонерів на загальну суму 46 мільйонів 658 тисяч 653 гривні за січень-березень цього року. Середній розмір підвищення становить 1545,24 грн. Перерахунки пенсій решті пенсіонерам обіцяють провести впродовж квітня в міру надходження довідок про грошове забезпечення від силових міністерств і відомств.
«Пенсіонери військових відомств, котрі отримали доплату в березні за три місяці цього року, у квітні отримуватимуть новий розмір пенсійних виплат. Натомість пенсіонери, яким ми ще не здійснили перерахунок, у квітні будуть отримувати пенсію за двома відомостями. За основними отримають пенсію в розмірі, який був до перерахунку, а за додатковими відомостями вони до кінця квітня отримають суму підвищення за період із січня по квітень, тобто за чотири місяці», – зазначила Галина Недзельська.

Як відбувається перерахунок військових пенсій?

Зі слів заступника начальника головного управління – начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду України у Львівській області Руслани Іванкової, підвищені пенсії виплачують не одразу. Пенсіонерам одинадцяти силових відомств, окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, з січня 2018-го виплачуватимуть половину суми підвищення, з січня 2019-го – 75%, і лише з січня 2020-го в повному обсязі.
Пенсіонерам МВС із січня 2018-го виплачуватимуть повні підвищені пенсії, оскільки їм передбачено перерахунок пенсій іще з січня 2016-го, а провели його лише зараз. Суми перерахованих пенсій для них за 2016-2017 роки виплачуватимуть поступово лише з січня 2019-го. У 2019 році вони отримають половину суми перерахованого підвищення пенсії, а з січня 2020 року – 100%.
Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам здійснюватимуть з урахуванням трьох складових: окладів за посадою і спеціальним званням, процентної надбавки за вислугу років, а для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ іще щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і премії за січень 2016-го.
Отож, на першому етапі, відповідно до планів уряду, з 1 січня цього року, військові пенсії підвищать у середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019-го – ще на 750 грн, з 1 січня 2020-го – ще на стільки ж. Таким чином, за два роки пенсії військовослужбовців і працівників силових відомств зростуть майже вдвічі. До слова, зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.
Зі слів прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у квітні всі військові пенсіонери отримають доплати до пенсій за січень-березень. «Я обіцяв військовим пенсіонерам, що ми розпочнемо підвищення пенсій. І ми це робимо. Головне, що врахуємо і січень, і лютий, і березень. Важливо, аби до травня всі виплати були здійснені в повному обсязі. А з травня ми маємо вийти на системність підвищених виплат. Люди чекають», – наголосив глава уряду, інформує Урядовий портал.

джерело: pfu.gov.ua (4)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8061 / 1.57MB / SQL:{query_count}