Угорщина знову взялася за своє

Угорська влада проти відновлення військової частини в Берегово на Закарпатті і лякає Україну блокуванням її руху до НАТО

фото: АР
Щойно Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про освіту”, як нашу країну почали гостро критикувати уряди Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі, Молдови, Греції та Росії, громадяни яких проживають у нашій країні. Нагадаємо, яблуком розбрату стала стаття про мову освіти – державну. Києву закидали не просто звуження таким чином прав національних меншин, а й наступ на їхню ідентичність та культуру, спроби українізації та асиміляції. Особливо активною в цьому плані була угорська сторона.
Однак Венеційська комісія не побачила нічого протиправного в мовній статті закону, рекомендувавши Україні забезпечити довший перехідний період впровадження цього документа. І конфлікт, здавалося, мав би вичерпатися. Однак глава МЗС Угорщини Петер Сійярто (на фото) під час Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ заявив, що його країна вимагає від Києва відкласти його реалізацію аж до 2023 року і впродовж цього періоду провести необхідні консультації з угорською меншиною та реалізувати те, що погоджено на цих переговорах, інакше вона блокуватиме важливі для України зустрічі на рівні ЄС і НАТО.
Зі слів угорського дипломата, Угорщина не підтримуватиме проведення зустрічі міністрів оборони ЄС-Україна, запланованої на квітень, і блокуватиме участь Президента Петра Порошенка у саміті НАТО, що відбудеться в Брюсселі в липні цього року. Раніше Угорщина вже блокувала засідання комісії Україна – НАТО.
Український посол при Альянсі Вадим Пристайко назвав погрози Угорщини передвиборчою риторикою. З його слів, не зважаючи на це, глава України візьме участь у липневому саміті НАТО, оскільки запрошений на нього і планує провести у Брюсселі важливі зустрічі.
Крім цього, Петер Сійярто висловив невдоволення планами Міноборони України відновити військову частину в Берегово на Закарпатті. Його хвилює те, що українська армія має намір розмістити батальйон чисельністю близько 800 осіб у місті з найвищою часткою угорців серед населення. Особливо він стурбований поясненням українського Міноборони, що такий крок необхідний для зміцнення нацбезпеки України. “Це означає, що вони вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, саме тому Угорщина категорично відкидає це”, – долив масла у вогонь Сійярто.
Таким чином угорська влада відверто грає на руку Росії, яка зацікавлена в розхитуванні ситуації всередині України і її суперечках із сусідніми країнами. “Останні заяви Угорщини за формою і змістом наблизилися до червоної лінії, якщо вже не перейшли її. Це свідомо політичні маніпуляції та відверте перекручування реальності. Прикро, тому що Угорщина – наш партнер... Не думаю, що угорська сторона може заблокувати діалог нашої країни на рівні НАТО, це не двосторонні відносини”, – зазначила в ефірі телеканалу “112 Україна” речник українського МЗС Мар’яна Беца.
Так, Україна повинна відстоювати власні рішення. Адже, погодьтеся, неправильно, коли сусідня країна шантажує нас, диктуючи свої умови.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8200 / 1.55MB / SQL:{query_count}