#ЧужихДітейНеБуває

Уряд хоче запровадити автоматичне збільшення аліментів у залежності від часу їх несплати

Міністерство юстиції України планує підвищити розмір мінімальних аліментів і запровадити кримінальну відповідальність для злісних боржників аліментів. Так, очільник Мін’юсту Павло Петренко виступив у парламенті з ініціативою збільшити мінімальну суму виплат аліментів із 900 до 2 тисяч гривень. На його думку, саме така сума грошей потрібна для нормального утримання дитини. Крім того, зі слів урядовця, планується також автоматичне збільшення на 30% розміру аліментів за їх несплату понад рік, на половину – в разі несплати впродовж двох років, удвічі – в разі несплати впродовж трьох років.
“Зараз триває серйозне обговорення можливості збільшення обсягу утримання дитини після розлучення батьків. Уже розроблено законопроект, який пропонує суттєво збільшити мінімальний розмір аліментів на дитину. Окрім того, ми можемо запозичити норму французького законодавства, за якою нащадки після розлучення батьків повинні отримати такий самий рівень утримання, який вони мали під час проживання у повній сім’ї”, – зазначив Павло Петренко, додавши, що особисто виступатиме з ініціативою ввести норму, за якою діти матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя на рівні з батьками, інформує прес-служба українського Мін’юсту.
Разом із цим, зі слів урядовця, буде створена система стимулювання як батьків, так і місцевих органів влади, які дбають про всебічний і повноцінний розвиток дитини. “Це будуть відповідні податкові й соціальні пільги. Ще одна новація – створення реальних стимулів для органів влади на місцях, які вкладають кошти в розширення дитячого простору: створення дитячих садочків, будівництво спортивних майданчиків, відкриття різного роду курсів і гуртків для гідного виховання дитини. Уряд готовий розвивати і підтримувати культуру відповідального батьківства в Україні”, – наголосив Павло Петренко.
Нагадаємо, 6 лютого в Україні набув чинності закон, що значно посилює відповідальність злісних неплатників аліментів. Згідно з цим документом, покарати боржника аліментів можна, звернувшись до виконавчої служби з відповідною заявою. Тим, хто не платить аліменти понад півроку, тимчасово заборонено виїжджати за кордон, керувати авто, користуватися зброєю і полювати. Така людина не може вирішувати, чи має право її дитина покидати територію країни з матір’ю чи батьком. Окрім цього, для неплатників передбачено новий вид відповідальності – 240 годин суспільно-корисних робіт, оплата за які безпосередньо піде на погашення боргу перед дитиною. Всі обмеження скасовують одразу після повного погашення заборгованості.
Паралельно Мін’юст запустив публічний реєстр боржників аліментів, так звану дошку ганьби, куди потрапляють усі, що роками ухиляються від сплати аліментів, незалежно від своїх статків, соціального становища чи місця роботи. Зі слів Павла Петренка, завдяки цим новаціям державні виконавці Міністерства юстиції стягнули з боржників зі сплати аліментів на користь дітей понад 254 млн грн.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив на своїй Facebook-сторінці, що в рамках виконання відповідного закону в розшук оголошено 7 тис. осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів, 5,5 тис. направлені на виконання суспільно корисних робіт, 82 397 заборонено виїзд за кордон, 79 843 позбавили права керувати автомобілем, 79 591 боржникові заборонили користуватися зброєю.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8038 / 1.55MB / SQL:{query_count}