Порошенко – фаворит президентських виборів

У разі проведення дострокових президентських виборів найбільшу електоральну підтримку в першому турі виборів отримали б Петро Порошенко (14,0% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах)

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Далі в рейтингу йдуть Юлія Тимошенко (8,4%), Анатолій Гриценко (7,2%), Юрій Бойко (6,8%), Святослав Вакарчук (6,6%), Олег Ляшко (6,3%).
Слід зазначити, що в квітні 2017 року президентський рейтинг Порошенка становив 10,3% (тобто відбулася статистично значуща зміна), Тимошенко – 9,5% (зміна не значуща).
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 жовтня 2017 року серед 2018 респондентів у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Думки експертів

“Відставання Юлії Тимошенко, яка нині має майже удвічі нижчий рейтинг, ніж Президент, свідчить не тільки про покращення оцінки роботи Петра Порошенка, але й про помилки лідера опозиції. Поява у рейтингу Святослава Вакарчука є наслідком розчарування скептичних щодо влади виборців у опозиційних кандидатах. Люди ладні проголосувати навіть за співака, бо їх втомив постійний упереджений потік негативу від старих політиків. І хоч наразі Петро Порошенко вирвався з “пелетону”, владі доведеться ще докласти чимало зусиль, щоб повернути довіру і підтримку більшості українців”, – народний депутат Верховної Ради 6 скликання Віктор Уколов.
“Несподівано – здається вперше після парламентських виборів буйство популізму починає викликати у виборця відчутну відразу. Партії справ, партії дії починають повертати втрачені рубежі, що свідчить про певне подорослішання суспільства. Попередньо можна сказати, що проголосовані у Раді реформи ще жодним чином не вплинули на результат прагматичних політсил, швидше за все, джерелом зростання довіри до прагматиків стала реформа місцевого самоврядування. Ну і зовнішньополітичні фактори раптом почали позначатися на зміні політичних уподобань українців – безвіз у першу чергу повертає віру у власну державу середньому класові. Відтак – президентський рейтинг Петра Порошенка став суттєво випереджати наступних за ним політиків, і навіть президентський рейтинг Володимира Гройсмана випередив рейтинг Андрія Садового”, – письменник, політичний експерт Володимир Цибулько.
“Результат не є несподіваним, це підтвердження різноманітних опитувань, які проводили різні соціологічні компанії. Центр Разумкова – дуже авторитетна організація, і немає підстав їй не довіряти… На першому місці Порошенко і Тимошенко, і електорат, який за них голосує, хоче стабільності та вважає, що при всіх проблемах влада щось робить і не треба її розгойдувати”, – Олексій Гарань науковий директор фонду “Демократичні ініціативи”.
“На цьому тижні оприлюднено три соціологічні опитування. У рейтингу кандидатів у Президенти лідирує Петро Порошенко. В одному з них друге місце зайняв співак Святослав Вакарчук, випередивши Юлію Тимошенко. Сенсація, котра свідчить, що запекла боротьба розгорнеться не за перше, а за друге місце між Юлією Тимошенко, Анатолієм Гриценком та Святославом  Вакарчуком”, – Володимир Манько, директор агенства  Communication group.
“Результати соціологічних досліджень підтверджують однозначний факт – помітне зростання довіри українців до діючого Президента Петра Порошенка означає, що на сьогодні йому немає альтернативи”, – політичний аналітик Павло Нусс. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8740 / 1.55MB / SQL:{query_count}