Хто замовив убивство Вороненкова?

Генпрокуратура України назвала організатора і співучасників убивства навесні 2017-го в центрі Києва екс-депутата російської Держдуми

фото: podrobnosti.ua
Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування за фактом убивства колишнього депутата російської Держдуми з українським громадянством Дениса Вороненкова і передала матеріали слідства до суду, встановивши осіб, причетних до розстрілу. За даними ГПУ, замовником убивства є впливовий підконтрольний ФСБ 58-річний “злодій у законі”, лідер злочинного угрупування росіянин Володимир Тюрін на прізвисько Батя. Персонаж доволі цікавий: закінчив школу із золотою медаллю і Державне музичне училище імені Гнесіних, отримав економічну освіту в Ленінграді, але при цьому тричі судимий.
Зі слів генпрокурора Юрія Луценка, таким чином керівництво ФСБ намагалося усунути Дениса Вороненкова як цінного свідка у судах проти Росії (загиблий, зокрема, свідчив у справі про державну зраду президента-втікача Януковича і щодо участі російських військових формувань на окупованих територіях, насамперед у Криму). Оскільки вдова загиблого – оперна співачка, екс-депутат Держдуми Марія Максакова – була цивільною дружиною Тюріна (в них двоє спільних дітей – син Ілля і дочка Людмила), правоохоронці вбачають у цій справі й особисті мотиви кримінального авторитета.
За інформацією Юрія Луценка, вбивство скоїв українець Павло Паршов (застрелений під час скоєння злочину), якому допомагали Юрій Василенко, Олександр Лось (уже затримані), Ярослав Тарасенко та Ярослав Левенець (перебувають у міжнародному розшуку). Також співучасть у вбивстві можуть інкримінувати сину Тюріна Дмитру, котрий, за даними слідства, був посередником і підшукував виконавців злочину в Україні.
“Слідство вважає: мотивом убивства Вороненкова було поєднання вищих інтересів Російської Федерації для усунення свідка, який давав цінні свідчення для українських, а в перспективі міг свідчити і міжнародним судам, щодо участі Росії в непроголошених військових діях та воєнних злочинах проти України, і з особистими мотивами Володимира Тюріна, який хотів помститися колишній цивільній дружині Максаковій і піднести такими діями свій авторитет. Просування цього злодія в законі ієрархічною драбиною зі злочинами, за які його засудили, без співпраці зі спецслужбами неможливе. Темпи й обсяг отримання впливу на кримінальні середовища Тюріним підтверджують його співпрацю з російськими спецслужбами”, – зазначив під час брифінгу Юрій Луценко.
Друг Дениса Вороненкова, екс-депутат російської Держдуми Ілля Пономарьов висловив довіру розслідуванню української Генпрокуратури. “В тому, що за цим стоїть російська правоохоронна машина, російські спецслужби, немає великих сумнівів. У Тюріна не було прямого мотиву самому вчиняти це вбивство. З самого початку, коли цю версію розглядали, Марія Максакова вважала її абсолютно неймовірною, бо вона з ним регулярно спілкується. Він батько двох її дітей, вони живуть із ним. Тому для неї ці висновки – шок і особиста трагедія”, – сказав Пономарьов.
У Генпрокуратурі заявили, що Україна спрямує звернення до Росії для екстрадиції Володимира Тюріна, якому вже повідомили про підозру, відтак Шевченківський районний суд Києва проводитиме проти нього досудове слідство. “Ми будемо звертатися щодо екстрадиції і вже після відповіді прийматимемо подальші рішення. Я не виключаю, що це буде міжнародний розшук чи заочне засудження”, – зазначив Юрій Луценко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8502 / 1.55MB / SQL:{query_count}