Захисники миру

Більше половини українців готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках

фото: mil.gov.ua
Андрій Омельницький
Ось уже четвертий рік Україна перебуває в стані війни. Тисячі відважних українських воїнів боронять кордони батьківщини на Сході України. Конфлікт на Донбасі згуртував українців у боротьбі з північним сусідом-агресором і відродив патріотичний дух. 54% наших громадян готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках у випадку виникнення відповідної загрози, що майже вдвічі більше порівняно з 2012 роком. Дві третини з них – мешканці центральних і західних областей, на півдні країни таких половина. Натомість у східних регіонах 52% не готові цього робити. Патріотично налаштованих більше серед україномовних заможніших чоловіків. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”.
Загалом воно присвячене Дню захисника України, який 14 жовтня цього року ми відзначатимемо втретє. Так, 59% опитаних (як чоловіки, так і жінки) підтримують ідею встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня, майже стільки ж (56%) не підтримують скасування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, відомого як День радянської армії. Водночас близько половини прихильників запровадження Дня захисника України не підтримують скасування радянського свята.
49% респондентів погоджуються визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за українську державну Незалежність, 29% проти (2015-го ці показники становили відповідно 41% і 38%). Найбільша підтримка визнання національно-повстанського руху на Заході – 80%.
Разом із цим трохи більше половини українців позитивно ставляться до ідеї примирення воїнів радянської армії (2012-го таких було 44%). Тезу про те, що під час Другої світової війни радянські воїни захищали свою батьківщину, підтримує абсолютна більшість опитаних – 90%, тоді як твердження, що в період Другої світової війни воїни ОУН-УПА захищали свою батьківщину підтримують 53% (у півтора рази більше, ніж 2012-го).
Загалом із 20 по 29 вересня 2017-го методом особистого формалізованого інтерв’ю опитано 2 тисячі респондентів від 18 років. Помилка репрезентативності – не більше 2,2%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8016 / 1.53MB / SQL:{query_count}