Хто винен у бідах українців?

Три чверті громадян України звинувачують владу в погіршенні ситуації в країні

Сьогодні наша країна переживає важкі часи. Не видно кінця-краю війни на Донбасі, ціни й тарифи ростуть як на дріжджах. За таких обставин відсутня будь-яка впевненість у завтрашньому дні. 74,3% українців вважають причинами погіршення ситуації в Україні дії вищих посадових осіб, зокрема Президента Петра Порошенка, Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Трішки більше половини респондентів називають дії політиків, 42,2% – олігархів, 27,8% – російського уряду, 20,8% – суддів, 16,4% – сепаратистів, 16,4% – пасивної частини населення, 14,2% – співробітників правоохоронних органів, 13,8% – криміналітету, 13,2% – міжнародних організацій, 11,8% – радикалів. На думку менше 10%, у цьому винні лідери країн Західної Європи та США, журналісти, релігійні діячі, інтелігенція, свідчать результати опитування Інституту соціології Національної академії наук України.
“За даними нашого моніторингу, в Україні суттєво переважає екстернальний тип особистості, коли люди покладають відповідальність за все, що відбувається, на зовнішні обставини, оточення, але не на себе. Це пов’язано з радянським минулим, яке не заохочувало до відповідальності. Натомість у розвинених демократичних країнах здебільшого зворотний – інтернальний тип мислення. Доведено, що він допомагає значно ефективніше долати проблеми. Українці поступово переходять до постіндустріального суспільства з новою системою цінностей, однак це відбувається дуже повільно”, – зазначив у розмові з “Львівською Поштою” заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха.
Водночас 60,7% опитаних вважають, що в Україні високий рівень соціальної напруги. Так, 38% оцінюють його як вищий за середній, 22,7% – як украй високий, характеризуючи ситуацію як критичну. Близько чверті запевняють: напруга в суспільстві перебуває на середньому рівні, 11,7% – на низькому. І лише на думку 3,8%, ситуація в країні спокійна.
67,8% опитаних вважають: основною причиною напруженості суспільства є бойові дії на сході України, 48,1% – зростання рівня безробіття, 46,3% – збідніння населення через підвищення цін і тарифів, 44,4% – корупція, 40,9% – безкарність чиновників, 34% – недовіра до влади, 26,5% – недоступність медичних послуг, 17% – зростання рівня злочинності, 15,8% – погіршення відносин з іншими державами, 13,5% – збільшення проявів націоналізму, 13,2% – обмеження громадянських прав і свобод. Менше 10% серед причин соціальної напруги назвали інформацію у ЗМІ та соцмережах, конфлікти між церковними громадами, загрозу терористичних актів та наплив мігрантів.
Опитування проводили з 3 по 25 липня 2017 року. Загалом опитали 1800 людей віком від 17 років у всіх областях України, окрім анексованого Криму й окупованого Донбасу. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8427 / 1.54MB / SQL:{query_count}