Прозора медицина

В Україні запрацювала електронна реєстрація лікарів первинної ланки та пацієнтів, що має вивести вітчизняну систему охорони здоров’я на більш якісний рівень

фото: refinamag.com
У системі e-Health цього тижня в тестовому режимі почала працювати електронна реєстрація лікарів і пацієн­тів. Відтепер лікарі первинної ланки можуть реєструватися в системі та реєструвати декла­рації своїх пацієнтів за адресою: www.ehealth-ukraine.org.  На­разі лише добровільно, обов’язковою е-Health має стати з 1 квітня 2018-го. Передбачається, що це дозволить упровадити перший із кроків реформування фінансування медицини – принцип “гроші ходять за пацієнтом”, коли кошти спрямовуватимуть винятково на обсяг отриманих пацієнтом медичних послуг.
Якщо Верховна Рада затвердить відповідні законопроекти медичної реформи, то з 1 серпня 2018 року оплата послуг лікарів здійснюватиметься згідно з кількістю декларацій, зареєстрованих у системі, інформує Урядовий портал. Також планується, що до кін­ця цієї осені в e-Health з’я­виться електронний інстру­мент підтримки урядової програми “Доступні ліки”, а згодом – інші кроки створення єдиної електронної медичної картки кожного українця.
У перспективі e-Health має дозволити легко оперувати та швидко отримувати свою медичну інформацію, лікарям – правильно ставити діагноз із урахуванням цілісної картини здоров’я, адже система об’єднуватиме всю медичну історію пацієнта. Таким чином відпаде потреба в паперових медичних картах і друкованих довідках, що часто губляться і забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які не можна буде ні загубити, ні підробити.
Єдиний реєстр міститиме всі документи, процеси в галузі охорони здоров’я і насамперед має звільнити працівників медичних установ від обтяжливого ведення паперової документації. Крім цього, програма гарантує прозорість у використанні фінансів і дасть можливість стежити за якістю наданих медичних послуг, оскільки все буде як на долоні. E-Health дозволить українцям отримувати належне лікування в будь-якому місті без особистої медичної картки.
В уряді наголошують: система eлектронного здоров’я підвищить прозорість надання медичних послуг, зробить їх доступнішими та забезпечить зворотний зв’язок із пацієнтами. Зі слів т.в.о міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, такі зміни покликані встановити справедливі стосунки між лікарем та пацієнтом – перший отримуватиме чесну, гідну оплату за свою працю, другий – якісні медичні послуги.
“Електронна система зробить медицину ефективною і прозорою. Сьогодні медики змушені працювати з великою кількістю паперів і довідок. Дані про пацієнтів розпорошені по різних базах різних лікарень, в які звертався пацієнт. Ми закликаємо лікарів уже зараз зареєструватися в системі та розпочати реєструвати декларації пацієнтів”, – наголосив заступник очільника МОЗ Павло Ковтонюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8259 / 1.54MB / SQL:{query_count}