Яким буде шостий Президент України?

Політолог Євген Магда презентував у Львові книжку про глав української держави

Політолог Євген Магда (ліворуч) і журналіст видання «Новое время» Максим Бутченко на Форумі видавців
Відомий політичний експерт, доцент Київського політехнічного інституту імені Сікорського, виконавчий директор “Центру суспільних відносин” Євген Магда представив на Форумі видавців яскраву розповідь про п’ятьох Президентів України з детальним аналізом роботи їхніх прем’єрів і парламентів, фактів виборчих кампаній, особливостей правління та виваженою оцінкою політичних дій глав держави.
У розмові з “Львівською Поштою” Євген Магда зізнався, що не намагався вгадати персоналію наступника Петра Порошенка, а лише окреслив його параметри. У своїй книжці “Шостий. Спогади про майбутнє” політолог спробував через обриси шостого Президента дати оцінку п’ятьом попереднім. Характеристика діяльності кожного з очільників України втілена в назвах розділів: про Кравчука – “Леонід Перший: від лідера КПУ до VIP-агітатора”, про Кучму – “Чорно-білий Президент” (і не лише тому, що під час президентської кампанії 1994 року Леонід Данилович зробив ставку на підкреслено лаконічні чорно-білі плакати, а й з акцентом на його неоднозначній політиці), “Віктор Ющенко. Втрачений Майдан”, “Віктор Янукович. Президентське піке”, “Петро Порошенко. П’ятий елемент”, “Шостий. Невідворотний”.
“Кравчук копав котлован для закладення фундаменту будинку під назвою Україна. Кучма повністю звів будівлю, навіть дещо облаштував усередині. Ми з цим обла­штуванням живемо досі, щоправда, воно не завжди хороше. Ющенко розставляв вулики, а Янукович бив шибки. Порошенко змушений зводити паркан довкола будинку, щоб захистити його від війни, і водночас наводити лад у приміщенні. Шостому Президентові доведеться щонайменше продовжити цю справу.
Так чи інакше шостий глава держави стоятиме на плечах своїх попередників. Кожен гарант є частиною суспільства. Зростатиме суспільство – зростатимуть президенти. Але, на жаль, українське суспільство ще не породило потужного кандидата на цю посаду, котрий би вийшов із Революції Гідності. Не варто очікувати дива. Шостий Президент України не буде символом демократії, він має бути робочою конячкою. Незалежно від своїх повноважень наступний гарант повинен бути гідною, спроможною людиною, опікуватися зовнішньою й оборонною політикою держави, чітко визначити стратегічний шлях розвитку країни та впевнено рухатися вперед”, – сказав “Львівській Пошті” Євген Магда.
Підсумовуючи результати свого дослідження, він зазначив на сторінках книжки: “Українське суспільство під час президентських виборів ризикує потрапити до пастки завищених очікувань. Мовляв, до влади може прийти герой-АТОшник, який захищав Україну, або молодий професіонал-технократ, спроможний ініціювати та втілити за короткий час перетворення, що їх зачекалися мільйони українців.
Історія успіху Дональда Трампа та Емануеля Макрона (звісно, кожна – на власний манер) надихатиме шукачів президентської булави, яких навряд чи буде менше двох десятків. Проте сподіватися на умовного “Макроненка” – означає жити ілюзіями та перетворюватися на легку здобич вправних маніпуляторів.
Економічна скрута та агресія з боку Росії спричинили зростання попиту на політичні рішення у форматі “тут і зараз”. Це вправно використовують популісти різного ґатунку. Однак їхня перемога, ймовірно, відкине Україну назад. За великим рахунком, і п’ятий, і шостий президенти зможуть хіба що закласти основу для перетворень, забезпечивши незворотність поступу нашої держави внаслідок суттєвих змін. Суспільство має знайти Шостого Президента як модератора реформ європейського зразка, а не “доброго царя”, оточеного злими боярами. І цей вибір залежить від кожного з нас”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8458 / 1.55MB / SQL:{query_count}